Szkolny konkurs „Pisanki, baranki… i inne ozdoby wielkanocne...”- wręczenie dyplomów i nagród

25.03.2024 16:37
        Galeria zdjęć->TUTAJ

21 marca zostały wręczone dyplomy i nagrody naszym małym artystom. Wszystkie prace były wybitne, a talent plastyczny naszych uczniów zaskoczył jury.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu oraz rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie wielkanocnych arcydzieł.

Zgodnie z regulaminem konkursu wszystkie one zostaną wystawione na kiermaszu, który odbędzie się w przyszłą niedzielę 25 marca w kościele Parafia bł. Bolesławy Lament po mszach świętych o godz. 10.00 oraz 12.00.

Dochód z kiermaszu przeznaczymy na cel charytatywny.

Marzena Świderska, Ewelina Łukasik, Karolina Bołkun.

Fotorelacja: Jacek Maculewicz.

Konkurs recytatorski poezji Czesława Miłosza

24.03.2024 11:06
        Galeria zdjęć->TUTAJ

Za nami kolejne działanie w ramach projektu "Miłosz w szkole ".

W ubiegłym tygodniu odbył się szkolny konkurs recytatorski poezji naszego Noblisty. Cieszymy się, że w naszej szkole są uczniowie, których urzekła twórczość poety z Kresów. To on swoimi utworami obdarował polską literaturę wprost po królewsku. To on uświadomił nam, że żyjemy wśród nierozwiązywalnych dylematów, wśród nieusuwalnych sprzeczności, z których rodzi się prawda o świecie.

Tę prawdę próbowaliśmy odkryć podczas konkursu. Gratulujemy więc wszystkim uczniom, którzy podjęli ten trud. Zwycięzcom zaś życzymy powodzenia w powiatowym konkursie, który niebawem odbędzie się w SP w Łynie.

A oto nasi szkolni laureaci:

I miejsce - Maria Smolińska (kl. 5 b)

II miejsce - Miłosz Bober ( kl. 6b)

III miejsce - Maja Szczepuchowska (kl. 7b).

Uczeń Trójki Nidzica finalistą Wojewódzkiego Konkursu z Języka Angielskiego

17.03.2024 15:49

smiley

Mamy to! Z dumą ogłaszamy, że nasz utalentowany uczeń kl. 8a Karol Nowakowski jako jedyny w gminie zdobył tytuł finalisty w konkursie przedmiotowym z języka angielskiego organizowanym przez Warmińsko - Mazurskie Kuratorium Oświaty w Olsztynie.

Opiekun: Ewelina Łukasik.

Turniej FIRST LEGO League Challenge

13.03.2024 17:19

Galeria zdjęć->TUTAJ

3-2-1 LEGO – to hasło, które cały czas brzmi nam w uszach!

W tym roku po raz pierwszy nasza szkolna drużyna TEAM TN, miała przyjemność sprawdzić swoje umiejętności w turnieju FIRST LEGO League Challenge!

Nasz zespół pod czujnym okiem trenera Pana Karola Rudzińskiego, zajął DRUGIE MIEJSCE w zawodach regionalnych w Mikołajkach

Przygotowywania do występu trwały od stycznia tego roku. Podopieczni p. Karola zanim przystąpili do zawodów, poznali pracę m.in ekspertów muzeów, teatrów oraz innych kreatywnych dziedzin. Dzieci i młodzież podczas zajęć dzieliła się także swoim własnym hobby oraz zainteresowaniami, a następnie wymyśliła projekt innowacyjny przewidziany do oceny przez jury turnieju. Tegoroczny temat związany był ze sztuką

Podczas turnieju FIRST LEGO sędziowie oceniają kilka obszarów za które zespoły otrzymują punkty. Najbardziej widowiskowym aspektem zawodów są potyczki Robot Game. To one dostarczają zawodnikom i kibicom niesamowitych emocji

Podczas zmagań na stołach turniejowych czuć było ducha walki i współpracy, a dzięki zaangażowaniu naszych wychowanków mamy tak niesamowity efekt. Jesteśmy z Was dumni, gdyż będąc tzw. beniaminkiem ligi, sprawiliście nam „nie lada niespodziankę” plasując się końcowo na drugiej pozycji!

Szczególne gratulacje kierujemy do drużyny a dziękujemy również opiekunom przedsięwzięcia, którymi byli

Edyta Chmielewska oraz Karol Rudziński

Turnieje robotyczne wpisują się powoli w kanony naszej szkoły to właśnie one pobudzają dzieci i młodzież do krytycznego myślenia i innowacyjności. Mamy apetyt na więcej i już nie możemy się doczekać kolejnych zawodów!

Serdecznie dziękujemy za wsparcie Rodzicom , którzy przekazali nam niezbędne środki finansowe oraz p. Jackowi Gnidzińskiemu za zaangażowanie w organizację naszego wyjazdu.

#TrójkaNidzica #FLLPolska #Robotyka #Innowacje

Powiatowy Konkurs Językowy

01.03.2024 17:41

Galeria zdjęć->TUTAJ

21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. W tym dniu w sposób szczególny wzywamy do troski o język ojczysty, o zachowanie jego czystości, poprawności i trwałości.

Tego właśnie dnia nasi uczniowie- Zosia Stańczyk, Kacper Krawczyk oraz Kacper Lewandowski wzięli udział w Powiatowym Konkursie Językowym organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 w Nidzicy.

Jest nam niezmiernie miło poinformować Was, że to nasi reprezentanci stanęli na podium. Kacper Krawczyk zajął PIERWSZE, a Zosia Stańczyk DRUGIE miejsce.

Jesteśmy z Was dumni! Dziękujemy i gratulujemy.

Uczniowie są podopiecznymi Pani Kasi Kobylińskiej.