• Bal Trzecioklasistów

          • "Już za parę dni, za dni parę

            Weźmiesz plecak swój i gitarę..."

            Oczywiście wakacje tuż, tuż

            Nasi Tròjkowi Trzecioklasiści żegnają się tanecznie

            W czwartek 15.06.2023r. zorganizowaliśmy BAL.

            Już ostatnie dni spędzą ze swoimi wychowawczyniami p. Agnieszką Gnidzińską i Anną Godlewską.

            To super okazja, żeby wspòlnie spędzić czas.

            Zabawa i muzyka każdego porwie do tańca. Były układy, wygibaski, węże i inne ciekawe figury taneczne i prawie wszyscy znali słowa tych przebojów.

            Fajnie i miło spędzony czas zawsze szybko ucieka ale długo się pamięta. Na pewno wspominając po latach z uśmiechem wrócicie do tego wesołego dnia.

          • Warsztaty mydlarskie w grupie przedszkolaków

          • Nasze "Tygryski" uczestniczyły 15 czerwca w warsztatach mydlarskich zorganizowanych przez Panią Agnieszkę Tańską. Była to niecodzienna okazja, aby własnoręcznie wykonać pachnące, idealne do kąpieli mydełka. Wybór koloru i zapachu był bardzo ciężki! Całość pięknie zapakowane idealnie nadaje się na prezent i nie tylko Dziękujemy!

            Wychowawca: p.Aleksandra Dembowska.

            Pomoc i zdjęcia: p.Joanna Tyberska.

          • Wycieczka uczniów klas trzecich do Olsztyna

          • W środę 14 czerwca uczniowie klas trzecich wspólnie spędzili czas na ostatniej na tym etapie kształcenia wycieczce do Olsztyna. Musical ,,Dzwonnik z Notre Dame" przeniósł ich w scenerię paryskiej katedry i skłonił do refleksji. W pamięci małych widzów pozostanie przesłanie, że nie należy oceniać ludzi po wyglądzie, lecz po tym co kryją w swym wnętrzu i jakimi są ludźmi.

            Wizyta w Muzeum Przyrody przybliżyła dzieciom faunę Warmi i Mazur, a udział w warsztatach zaznajomił ich z ciekawostkami z życia zwierząt.

            Organizatorzy: Agnieszka Gnidzińska i Anna Godlewska.

          • Wspierajmy pszczoły

          • Uczniowie klasy 3a wraz z wychowawczynią i pedagogiem szkolnym wzięli udział w kampanii wspierającej pszczoły.

            Zajęcia rozpoczęły się od wycieczki plenerowej, na łąkę. Uczniowie rozpoznawali rośliny, w katalogu wyszukiwali ich nazwy, dowiedzieli się jakie muszą mieć warunki do wzrostu. Wysiali nasionka kwiatów, które każdy uczeń otrzymał w pakiecie. Obserwowano owady, głównie pszczoły, dzięki którym nasza planeta owocuje. Nie musimy lubić miodu i leczyć się propolisem, żeby los pszczół nie zaprzątał nam myśli.

            Bo jakie są Twoje ulubione owoce, bez których warzyw nie mógłbyś/mogłabyś żyć? A teraz sprawdź, czy przypadkiem nie jesteś zależny od pszczół. To co lubimy: sok malinowy, herbata z cytryną, sok jabłkowy, dżemy, jabłecznik, lody truskawkowe a nawet kapuśniak, ogórkowa czy grochówka, to wszystko mamy dzięki pracy pszczół. Pisząc „pszczoły” mamy na myśli nie tylko pszczoły miodne, które mogliśmy poznać w filmie o pszczółce Mai, ale również puchate trzmiele czy pszczoły samotnice.

            Ochrona owadów zapylających jest ważnym elementem działań na rzecz zachowania bioróżnorodności.

            Na koniec działań edukacyjnych w czasie warsztatów uczniowie wykonywali świece oraz wysłuchali wielu ciekawostek z życia pszczół opowiadanych z wielką pasją przez zawodowego pszczelarza, pana Marka Kuźmińskiego.

            Koordynatorzy : Anna Godlewska, Joanna Czeszejko.

          • VI Gminny Bieg Szlakiem Łyńskich Krajobrazów

          • Po raz kolejny nasi uczniowie udowodnili, że lekkoatletyka stoi na wysokim poziomie w naszej szkole. W dniu 7 czerwca w VI Gminnym Biegu Szlakiem Łyńskich Krajobrazów ,, Trójka " wypadła znakomicie w 10 konkurencjach biegowych, aż siedem pierwszych miejsc.

            Klasyfikacja końcowa według poszczególnych kategori:

            4 kl. - I miejsce: Zuzia Zalewska

            3 kl. - III miejsce: M. Smolińska

            5 kl. - I miejsce: Zuzia Krupińska

            5 kl. - I miejsce: Paweł Gołębiowski

            6 kl. - I miejsce: Igor Zalewski

            7 kl. - I miejsce: Wiktoria Krupińska

            II miejsce: Julia Lewikowska .

            III miejsce: Agnieszka Jach

            7 kl.- I miejsce: Karol Nowakowski

            8 kl - I miejsce: Kaja Kowalska

            III miejsce: Julia Duchna

            8 kl. - II miejsce: Alan Drządzewski

            Zawody przebiegały w miłej sportowej atmosferze, a uczestnicy mogli skorzystać z poczęstunku przygotowanego przez organizatorów Szkoły Podstawowej w Łynie.

            Opiekunowie: P. Dorota Malinowska i Andrzej Ruś.

          • Finały Krajowe 44 Ogólnopolskiego Turnieju BRD

          • Finały Krajowe 44 Ogólnopolskiego Turnieju BRD za nami.

            W miejscowości Czarna, w woj. Podkarpackim odbył się w dniach 5-7 czerwca Finał Krajowy Turnieju BRD w grupie starszej. Do rywalizacji o tytuł Mistrza Polski BRD przystąpiło 16 najlepszych drużyn z województw oraz 1 drużyna gospodarzy. Województwo warmińsko-mazurskie reprezentowała „Trójka”, która po wspaniałej rywalizacji zajęła 7 miejsce drużynowo.

            Skład drużyny: Paweł Chmielewski, Dawid Korpal,Franciszek Fydrych, rez. Maciej Jankowski. W klasyfikacji indywidualnej na wysokim 6 miejscu uplasował się Franciszek Fydrych.

            Dwa dni wcześniej w Owidzu, w woj. Pomorskim, w Gminie Starogard Gdański odbył się w dniach 1-3 czerwca Finał Krajowy Turnieju BRD w grupie młodszej. Po raz kolejny nasze województwo reprezentowali uczniowie „Trójki”.

            Debiutanci: Maria Smolińska, Przemysław Węgierski, Aleksander Fydrych oraz Alicja Witkowska w klasyfikacji drużynowej wywalczyli 10 miejsce.

            W 10 najlepszych zawodników Turnieju na 9 miejscu został sklasyfikowany Przemysław Węgierski.

            Wyżej wymienione Finały Krajowe OT BRD pokazały, że jest wiele drużyn znakomicie przygotowanych i o kolejności w klasyfikacji końcowej decydują pojedyncze punkty karne w konkurencjach: testy, krzyżówki, tor, miasteczko, pierwsza pomoc.

            Organizatorzy obu Turniejów zapewnili wiele dodatkowych atrakcji i zadbali o nagrody rzeczowe dla wszystkich uczestników.

            Chwile spędzone w Grand Chotowa Hotel***SPA & Resort czy Grodzisku Owidz na długo zagoszczą w pamięci naszych uczniów.

            Jacek Gnidziński.

          • Turniej piłki nożnej z okazji 44 jubileuszu naszej szkoły

          • Czterdziesty czwarty jubileusz naszej szkoły został uwieńczony turniejem piłki nożnej chłopców z rocznika 2010, który się odbył 7 czerwca na boisku przy naszej placówce. W turnieju wzięły udział drużyny SP 1, SP 2 i SP 3 z Nidzicy.

            Rozgrywki odbywały się zgodnie z zasadami zdrowej i sportowej rywalizacji, a zawodnicy bez zastrzeżeń przestrzegali zasad fair play. Poszczególnym meczom towarzyszyły wielkie sportowe emocje, a największe kiedy to drużyna chłopców 6b z „trójki” zwyciężyła z piłkarzami z „dwójki” 4:0.

            Ostateczna klasyfikacja;

            I - Szkoła Podstawowa nr 1

            II– Szkoła Podstawowa nr 3

            III–Szkoła Podstawowa nr 2

            Najlepszy napastnik Nikodem Malinowski - SP 1

            Najlepszy obrońca Maciej Baranowski - SP 2

            Najlepszy bramkarz Antoni Kosiński - SP 3

            Wyróżnienia, także dostali najlepsi zawodnicy drużyn:

            SP 1 Michał Kiejziewicz

            SP 2 Kamil Gołębiewski

            SP 3 Kornel Wiśniewski

            Podczas turnieju zawodnicy zostali poczęstowani słodkościami kiełbaską z grilla oraz napojami chłodzącymi.

            Wszystkim zawodnikom gratulujemy sportowej postawy i wielkiego ducha walki.

            Turniej mógł się odbyć dzięki wsparciu:

            UKS „Trójka”, Rada Rodziców, Hurtownia budowlana „Mazur”, psb „Mrówka”, Społem Nidzica, Stacja Auto Gaz, radna gminy Nidzica Pani Bożena Karwowska, Rodzice klasy 6b.

            Nad przestrzeganiem przepisów gry czuwał sędzia – Jarosław Kosobucki

            Zdjęcia – Jacek Maculewicz

            Organizator – Paweł Jankowski.

          • Wycieczka uczniów klasy 6a do Olsztyna

          • 6 czerwca pojechaliśmy na wycieczkę do Olsztyna. W Multikinie obejrzeliśmy film "Blueback" - inspirującą opowieść o dojrzewaniu oraz więzi między matką i córką, z zachwycającym swą różnorodnością oceanem w tle. Główna bohaterka - Abby - zaprzyjaźnia się z niezwykłą rybą - niebieskim grouperem, któremu nadała imię Bluesach.

            Dowiedzieliśmy się jak ważna jest rafa koralowa i zachowanie zrównoważonego ekosystemu oraz czym jest freediving (nurkowanie na wstrzymanym oddechu). Przed seansem zamiast reklam obejrzeliśmy prelekcję edukacyjną. W nieco refleksyjnych nastrojach pojechaliśmy spróbować po raz pierwszy "bowlingu", czyli pewnej odmiany kręgli (w odróżnieniu od tradycyjnych kręgli, kule do zbijania mają otwory na palce). Szybko nauczyliśmy się zasad a przyjazna rywalizacja w drużynach dostarczyła nam wielu ekscytujących emocji.

            Wycieczkę zakończyliśmy smacznym posiłkiem.

            Opiekunowie: Marzena Wdowiak-Lachowicz, Bogumiła Ruś.

          • Wycieczka w Góry Świętokrzyskie

          • Nasza świętokrzyska przygoda.

            Po roku wytężonej pracy 6 czerwca wybraliśmy się na dwudniową wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Podziwiając piękno krajobrazu, poznawaliśmy historię tego regionu zapisaną w licznych zabytkach Kielecczyzny. Zachwyciły nas szczególnie Pałac Biskupów Krakowskich, zamek w Chęcinach i Klasztor Opactwa Pobenedyktyńskiego.

            Mieliśmy też okazję przenieść się do szkoły czasów Stefana Żeromskiego. Na szczęście za mówienie po polsku nie groziło nam klęczenie na grochu czy wilczy bilet.

            Trzy czarownice zabrały nas również na miotłach na Łysą Górę, dzięki czemu mogliśmy podziwiać nieznane nam dotąd gołoborza.

            Wracamy bogaci w nowe doświadczenia, wrażenia estetyczne i ..... całe stadko wędrownych gęsi (jak na wędrowców przystało).

            Radość i zachwyt, towarzyszące nam i naszym wychowankom utrwaliłyśmy na zdjęciach.

            Ania Borkowska, Kasia Kobylińska, Beata Rudzińska.

          • IX edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego MINIGŻEGŻÓŁKA

          • 6 czerwca 2023 r. w naszej szkole odbyła się IX edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego MINIGŻEGŻÓŁKA.

            Wzięło w nim udział 18 uczniów z klas drugich i trzecich z pięciu gminnych szkół podstawowych, którzy zostali wyłonieni w eliminacjach szkolnych.

            Konkurs tradycyjnie składał się z dwóch części: dyktanda oraz zadania sprawdzającego znajomość zasad ortograficznych. Mistrzami ortografii w Gminie Nidzica w tym roku zostali:

            I miejsce Weronika Zalewska kl. 3b - TRÓJKA Nidzica

            II miejsce Adam Kowalski kl.3 - SP nr 1

            III miejsce Zuzanna Przybyłek kl.3 - SP nr 1

            Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, którzy nie bali się zmierzyć z zawiłościami języka polskiego i dzielnie im stawili czoła. Dziękujemy opiekunom za przygotowanie uczniów do konkursu. Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy za rok.

            Organizator: Agnieszka Gnidzińska.

          • IX Gminny Konkurs Ekologiczny klas VII - VIII

          • 6 czerwca w Szkole Podstawowej w Łynie odbył się IX Gminny Konkurs Ekologiczny klas VII - VIII, w którym nasze uczennice zdobyły III MIEJSCE.

            Szkołę reprezentowały:

            Michalina Cywińska i Julia Szymańska z klasy VIIIc i VIIIa.

            Nauczyciele przygotowujący: Beata Rudzińska, Anna Tomczak.

            GRATULUJEMY, Dziewczęta.

          • Przełajowe Biegi Grunwaldzkie dla uczniów szkół podstawowych i średnich

          • Warmińsko-Mazurski Szkolny Związek Sportowy na dobre zadomowił się na Polach Grunwaldu.

            2 czerwca ten sportowy związek po raz czternasty zorganizował przełajowe Biegi Grunwaldzkie dla uczniów szkół podstawowych i średnich. Po raz drugi impreza odbyła się w formule ogólnopolskiej.

            Na Polach Grunwaldu zgromadziło się ponad 800 uczestników - większość z nich reprezentowała szkoły podstawowe i średnie z województwa warmińsko-mazurskiego. Nie zabrakło także biegaczy z innych województw, m.in. z lubuskiego, kujawsko-pomorskiego i mazowieckiego.

            Zawody rozpoczął bieg na 200 metrów z udziałem osób niepełnosprawnych. Potem rozegrano Igrzyska Dzieci (rocznik 2010 i młodsi) na dystansach 400, 500 i 600 metrów. Następnie w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej (roczniki 2008-2009) do pokonania były dystanse 1000 metrów (dziewczęta) i 1500 metrów (chłopcy).

            Naszą szkołę reprezentowało 31 uczniów z klas 1-8.

            W każdym biegu mieliśmy swoich reprezentantów. Średnio na każdym dystansie startowało około stu biegaczy. Nasi uczniowie wykazali wielki hart ducha i wole walki.

            Większość naszych zawodników uplasowała się w pierwszej 30 poszczególnych biegów.

            Największy sukces osiągnęła, startująca w najmłodszej kategorii, Lena Najmuła zajmując 6 miejsce.

            Możemy być dumni z naszych lekkoatletów.

            Opiekunowie:

            Kazimierz Wrotek, Karol Rudziński, Paweł Jankowski.

          • Dzień Dziecka w naszej szkole

          • "- Proszę Pana, a kto to wszystko tak fajnie przygotował...?

            - To nasi nauczyciele, Jasiu. A co, podoba Ci się?

            - Taaaaak. To najfajniejszy Dzień Dziecka, jaki dotąd był w naszej

            szkole..."

            Niech ten fragment mojej rozmowy z naszym piątoklasistą Jasiem Polinkiewiczem będzie najlepszą ilustracją tego, co działo się w TRÓJCE w Dniu Dziecka.

            Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji...

            foto: Jacek Maculewicz

          • Wieczór poetycki pt. "Dotknąć siebie. Spotkanie z człowiekiem"

          • 31 maja po raz kolejny spotkaliśmy się z Królową Polskiej Poezji, w ramach projektu "Mistrzyni Szymborska". Noblistka gościła u nas na wieczorze poetyckim pt. "Dotknąć siebie. Spotkanie z człowiekiem".

            W gronie rodziców, uczniów, dyrekcji i nauczycieli wysłuchała recytacji swoich utworów w przepięknym wykonaniu uczniów kl. Vb, VIIIa i VIIIc, a także p. Dyrektor Marzeny Świderskiej oraz p. Dyrektora Jacka Gnidzińskiego .

            Poezja Noblistki skłoniła słuchaczy do refleksji nad naturą człowieka i jego miejscem w świecie, nad życiem i jego ulotnością oraz niepowtarzalnością. Atmosferę zadumy, a jednocześnie podziwu, tworzyła również poezja śpiewana w cudownym wykonaniu Alusi i Emilki, którym akompaniował tata - p. Bogdan Potrzuski. (Dziękujemy bardzo Państwu Potrzuskim za zaangażowanie i poświęcony nam czas.) .

            W zachwyt wprawił słuchaczy także utwór ,, Nic dwa razy " w interpretacji muzycznej dziewcząt z kl. IV b, które zostały przygotowane przez p. Jacka Maculewicza.

            Niepowtarzalny klimat tego wieczoru, bogata dekoracja, oczarowanie poezją Szymborskiej oraz podziw dla talentów naszych Artystów na długo pozostaną w naszych sercach. To była uczta dla ducha i podniebienia.

            Serdecznie więc dziękujemy Rodzicom za obecność wśród nas oraz za przygotowanie pysznych ciast.

            Po prostu wszystko tego wieczoru było poezją ...

            Ania Borkowska Kasia Kobylińska Jacek Maculewicz

            #rokszymborskiej #mistrzyniszymborska #ProjektMISTRZYNISZYMBORSKA

          • Warsztaty robienia pizzy przez uczniów klasy 2a

          • W wigilię Dnia Dziecka uczniowie klasy 2a wybrali się do pizzerii, by poznać kunszt robienia pizzy. Jak na prawdziwych pizzermanòw przystało, przyodzialiśmy fartuszki i czapeczki kucharskie, po czym z zapałem przystąpiliśmy do pracy.

            Spod naszych sprytnych rączek wyszły istne cudeńka warzywne na drożdżowym cieście. Po niedługiej chwili przekonaliśmy się, że nasze pizze są nie tylko cudne z urody, ale i też niebiańskie w smaku. Ciekawym punktem programu było zgadywanie przez każdego z nas do kogo należy upieczona już pizza.

            W nagrodę za solidnie wykonane zadanie, poszaleliśmy na placu zabaw, zjedliśmy pyszne lody, a na koniec otrzymaliśmy zasłużenie dyplomy małego pizzermana.

            Serdecznie dziękujemy rodzicom za zorganizowanie i sfinansowanie tego przyjemnego dnia.

            Opiekunowie: Ewa Szechińska, Justyna Rogowska.

          • Warsztaty mydlarskie w grupie 0a

          • Mydło lubi zabawę w chowanego pod wodą.

            Każda taka zabawa jest wspaniałą przygodą.

            31 maja przedszkolaki z oddziału "0"A spędziły cudowny i twórczy dzień uczestnicząc w warsztatach mydlarskich.

            Była to niecodzienna okazja, aby dzieci własnoręcznie wykonały pachnące mydełko.

            Zajęcia pozwoliły przenieść nasze maluchy w pachnący świat mydła i zapachów.

            Serdeczne podziękowania dla prowadzącej warsztaty Pani Agnieszki Tańskiej.

            Wychowawczyni : Edyta Chmielewska.

          • Podziękowanie

          • Wdzięczni za wspaniałą atmosferę, która towarzyszyła zmaganiom w organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 3 w Nidzicy Finale Wojewódzkim Warmińsko- Mazurskiego Turnieju BRD w kat. starszej szkół podstawowych DZIĘKUJEMY instytucjom, firmom oraz osobom prywatnym, które jak zawsze wspierają inicjatywę na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym:

            Gmina Nidzica

            Centrum Usług Wspólnych w Nidzicy

            Powiat Nidzicki

            BestDrive Kunicki

            Nadleśnictwo Nidzica

            FC Stalmot Wolmet

            Bank Spółdzielczy w Nidzicy

            Społem PSS Nidzica

            WORD Olsztyn

            To właśnie między innymi dzięki Państwa bezinteresownemu wsparciu w działaniach na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach powiatu nidzickiego jesteśmy coraz bliżej osiągnięcia celu, jakim jest „zero wypadków” z udziałem dzieci i młodzieży. Serdecznie DZIĘKUJEMY.

            TRÓJKA Nidzica - od lat w centrum troski o Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym.

          • Światowy Dzień Bez Papierosa

          • JEST PONAD 100 POWODÓW, DLA KTÓRYCH WARTO RZUCIĆ PALENIE.

            31 maja obchodziliśmy święto, które jest okazją do zwrócenia uwagi na powszechność nałogu palenia papierosów i jego negatywne skutki zdrowotne. Ma być zachętą, by nałogowcy, przynajmniej na 24 godziny powstrzymali się od wszystkich form konsumpcji tytoniu. Dotyczy to ludzi na całym świecie...

            Tytoń powoduje każdego roku 8 milionów zgonów.

            Czy to skłoni ludzi palących do rozstania z nałogiem? Rzucenie palenia może być trudne, zwłaszcza w obliczu dodatkowego stresu społecznego i gospodarczego, który nastąpił w wyniku pandemii, ale istnieje wiele powodów, dla których warto rzucić palenie.

            Oto niektóre korzyści z rzucenia palenia:

            -już po 20 minutach rzucenia palenia Twoje tętno spada,

            -w ciągu 12 godzin poziom tlenku węgla we krwi spada do normy,

            -w ciągu 2-12 tygodni poprawia się krążenie i poprawia się czynność płuc,

            -w ciągu 1-9 miesięcy kaszel i duszności ustępują,

            -w ciągu 5-15 lat ryzyko udaru zmniejsza się do poziomu osoby niepalącej,

            -w ciągu 10 lat śmiertelność z powodu raka płuc jest o połowę niższa niż wśród palaczy,

            -w ciągu 15 lat ryzyko choroby serca jest takie, jak u niepalących...

            W klasach, tego dnia wychowawcy prowadzili pogadanki na temat zdrowego stylu życia bez nałogów.

            Koordynatorki : Beata Rudzińska, Joanna Czeszejko.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Janusza Korczaka w Nidzicy
      • ul. 1 Maja 42, 13-100 Nidzica Poland
      • (+48) 89-625-32-54
      • E-mail szkoły: sekretariat@sp3nidzica.edu.pl
      • E-mail dyrektora szkoły: dyrektor@sp3nidzica.edu.pl
      • E-mail wicedyrektora szkoły: wicedyrektor@sp3nidzica.edu.pl
      • Email administratora strony internetowej: kontakt@sp3nidzica.edu.pl
    • Logowanie