• Szkolny konkurs „Pisanki, baranki… i inne ozdoby wielkanocne...”- wręczenie dyplomów i nagród

          • 21 marca zostały wręczone dyplomy i nagrody naszym małym artystom. Wszystkie prace były wybitne, a talent plastyczny naszych uczniów zaskoczył jury.

            Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu oraz rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie wielkanocnych arcydzieł.

            Zgodnie z regulaminem konkursu wszystkie one zostaną wystawione na kiermaszu, który odbędzie się w przyszłą niedzielę 25 marca w kościele Parafia bł. Bolesławy Lament po mszach świętych o godz. 10.00 oraz 12.00.

            Dochód z kiermaszu przeznaczymy na cel charytatywny.

            Marzena Świderska, Ewelina Łukasik, Karolina Bołkun.

            Fotorelacja: Jacek Maculewicz.

          • Ogólnopolska olimpiada z matematyki Olimpusek

          • 20 marca 2024 roku 50 uczniów klas 1-3 wzięło udział w wiosennej sesji Ogólnopolskiej olimpiady z matematyki Olimpusek. Olimpiada z matematyki zawierała zadania o różnym stopniu trudności, dlatego każdy uczeń mógł spróbować swoich sił.

            Organizator zobowiązał się przekazać wyniki do 17 maja 2024 roku.

            Każdy uczestnik olimpiady, niezależnie od uzyskanego wyniku, otrzyma dyplom uznania. Dla najlepszych zostały przewidziane nagrody w postaci atrakcyjnych książek, dyplomów laureata oraz dyplomów laureata I miejsca. Trzymamy za Was kciuki.

            Koordynatorki konkursu:

            Agnieszka Gnidzińska, Ewa Szwarc.

          • Wizyta uczniów klas 1b i 2b w piekarni

          • Z okazji Dnia Piekarza i Cukiernika 15 marca uczniowie klas 1B i 2B wybrali się do Piekarni PSS Społem. Mieliśmy okazję zobaczyć jak wygląda praca piekarza , dzięki której mogliśmy degustować pyszne bułeczki i jeszcze pyszniejsze pączki . Podczas warsztatów robienia chałek narodziły nam się nowe talenty cukiernicze i piekarskie. Bardzo dziękujemy za pyszności i bardzo miłe spotkanie Piekarni PSS Społem.

            Wychowawcy klas: Agnieszka Gnidzińska i Marta Szymańska.

          • Konkurs recytatorski poezji Czesława Miłosza

          • Za nami kolejne działanie w ramach projektu "Miłosz w szkole ".

            W ubiegłym tygodniu odbył się szkolny konkurs recytatorski poezji naszego Noblisty. Cieszymy się, że w naszej szkole są uczniowie, których urzekła twórczość poety z Kresów. To on swoimi utworami obdarował polską literaturę wprost po królewsku. To on uświadomił nam, że żyjemy wśród nierozwiązywalnych dylematów, wśród nieusuwalnych sprzeczności, z których rodzi się prawda o świecie.

            Tę prawdę próbowaliśmy odkryć podczas konkursu. Gratulujemy więc wszystkim uczniom, którzy podjęli ten trud. Zwycięzcom zaś życzymy powodzenia w powiatowym konkursie, który niebawem odbędzie się w SP w Łynie.

            A oto nasi szkolni laureaci:

            I miejsce - Maria Smolińska (kl. 5 b)

            II miejsce - Miłosz Bober ( kl. 6b)

            III miejsce - Maja Szczepuchowska (kl. 7b).

          • Wyniki szkolnego konkursu „Pisanki, baranki… i inne ozdoby wielkanocne”

          • Z przyjemnością informujemy, że wpłynęło wiele ciekawych, pomysłowych i twórczych prac - za wszystkie serdecznie dziękujemy naszym uczniom oraz ich najbliższym, którzy niewątpliwie również zaangażowali się w to, by były one tak piękne.

            Jury po długich naradach przyznało nagrody w trzech kategoriach - szczegóły na plakacie.

            Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, ale dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu oraz rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie wielkanocnych arcydzieł.

            Zgodnie z regulaminem konkursu wszystkie one zostaną wystawione na kiermaszu, który odbędzie się w przyszłą niedzielę 25 marca w kościele Parafia bł. Bolesławy Lament po mszach świętych o godz. 10.00 oraz 12.00.

            Dochód z kiermaszu przeznaczymy na cel charytatywny.

            Marzena Świderska, Ewelina Łukasik, Karolina Bołkun.

          • Zwiedzanie Zamku w Nidzicy przez uczniów klasy 2a

          • 15 marca dzieci z klasy 2a zwiedzały Zamek Krzyżacki w Nidzicy. Ta edukacyjna wyprawa miała na celu przybliżenie uczniom historii zamku i naszej miejscowości oraz poznanie warunków życia w przeszłości.

            Dzieciom towarzyszył Pan przewodnik, który oprowadził nas po salach i opowiedział o wystawie przedmiotów użytkowych z dawnych czasów.

            Taka ,,żywa lekcja" historii na długo pozostanie w pamięci uczestników wycieczki.

            Wych. Ewa Szwarc.

          • Światowy Dzień Wody z PAH

          • 22 marca obchodzimy Dzień Wody. Nasza szkoła po raz kolejny przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Polską Akcję Humanitarną (PAH) pod hasłem "Woda dla pokoju".

            Uczniowie klasy 4a i 4b na lekcjach przyrody i klasa 6b na godzinie wychowawczej obejrzeli animacje edukacyjne pt. "Oszczędzanie wody to za mało", "Woda nie tylko w kranie", "Będę jak koliber".

            Rozwiązywali quizy, sudoku wodne, krzyżówki.

            Uczniowie klasy 6b przeprowadzili doświadczenia z wodą zarówno w swojej klasie jak i dla uczniów klasy 4a.

            Plakaty wykonane przez uczniów klasy 6b utworzyły wystawę, którą można było obejrzeć na parterze.

            Na lekcjach chemii uczniowie klasy 7a i 7b na kroplach wody zapisywali sposoby oszczędzania wody w codziennym życiu.

            Poznali jej budowę i właściwości. Badali także rozpuszczalność różnych substancji w wodzie.

            Na zakończenie zajęć rozwiązywali zadania w wordwallu.

            Do galerii zdjęć zapraszają uczniowie klasy: 2a, 3a, 3b, 4a, 4b, 6b, 7a,7b.

            Beata Rudzińska, Anna Tomczak.

          • Program "Czyste powietrze wokół nas"

          • „Czyste powietrze wokół nas” to program realizowany w naszym oddziale przedszkolnym i ktorego organizatorem jest Państwowa Inspekcja Sanitarna. Dzięki niemu uczymy dzieci jak dbać o zdrowie i czyste powietrze szczególnie uwrażliwiając je na temat szkodliwości dymu papierosowego.

            Zajęcia były prowadzone metodą warsztatową, wykorzystano także burzę mózgów i mapę myśli. Dziękujemy serdecznie za wspaniałe zajęcia poprowadzone przez Panią z PSSE NIDZICA - Klaudię Dzięgielewską - która podała naszym dzieciom przepis na wzorowe dbanie o dobre zdrowie.

            Aleksandra Dembowska gr. "Tygryski", Joanna Sątowska gr. "Słoneczka".

          • Warsztaty wielkanocne pod hasłem ,,KREATYWNA WIELKANOC"

          • ,,...Palmy - pachną jak łąka

            w samym środku lata.

            Siada mama przy stole,

            A przy mamie - tata. I my..."

            13 marca do wspólnej pracy zasiedli uczniowie z klas 1b i 2a wraz ze swoimi rodzicami. W tym bowiem dniu odbyły się warsztaty wielkanocne pod hasłem ,,KREATYWNA WIELKANOC". Ich celem było nie tylko wspólne spędzenie czasu, ale przede wszystkim kultywowanie tradycji wielkanocnych. W niezawodnym gronie, miłej atmosferze, wśród utalentowanych rodziców i dzieci, pomysłów było bardzo wiele. Powstały więc piękne palmy, stroiki i inne ozdoby na wielkanocny stół.

            Za wspólnie spędzony czas serdecznie dziękujemy.

            Organizatorzy: Agnieszka Gnidzińska, Ewa Szwarc, Jacek Gnidziński.

          • Zajęcia z upcyklingu w ramach programu Talentowisko

          • Czy słoik po dżemie może stać się pięknym wazonem? Okazuje się, że tak!

            Podczas zajęć z upcyclingu w ramach programu edukacyjnego TalentowiSKO uczniowie klasy 3 a i 4 b nadają nowe życie zużytym przedmiotom. Co z tego wyniknie? Póki co, owiane jest to słodką tajemnicą. Grunt, że dzieci wykazują się niezwykłą kreatywnością, zapałem do pracy, odkrywając i rozwijając w sobie talenty nie tylko plastyczne, ale i organizacyjne. A wszystko to z domieszką lekcji o pożytecznym oszczędzaniu, nie tylko naszej planety. Uczniowie uczą się oszczędzania pieniędzy w ciekawej formie: wpłacają dowolną kwotę pieniędzy na wspólne konto oszczędnościowe i zbierają na wspólny cel, jakim może być dofinansowanie do wycieczki szkolnej, czy bilet wstępu do parku rozrywki. Mogą również wypłacić swoje oszczędności pod koniec roku szkolnego na własne potrzeby.

            A wracając do upcyclingu: nie omieszkamy poinformować o finalnym efekcie naszych zmagań i namacalnych wersjach naszej wyobraźni.

            Członkowie Szkolnej Kasy Oszczędności wraz z koordynatorami Bogumiłą Ruś i Justyną Rogowską.

          • Turniej FIRST LEGO League Challenge

          • 3-2-1 LEGO – to hasło, które cały czas brzmi nam w uszach!

            W tym roku po raz pierwszy nasza szkolna drużyna TEAM TN, miała przyjemność sprawdzić swoje umiejętności w turnieju FIRST LEGO League Challenge!

            Nasz zespół pod czujnym okiem trenera Pana Karola Rudzińskiego, zajął DRUGIE MIEJSCE w zawodach regionalnych w Mikołajkach.

            Przygotowywania do występu trwały od stycznia tego roku. Podopieczni p. Karola zanim przystąpili do zawodów, poznali pracę m.in ekspertów muzeów, teatrów oraz innych kreatywnych dziedzin. Dzieci i młodzież podczas zajęć dzieliła się także swoim własnym hobby oraz zainteresowaniami, a następnie wymyśliła projekt innowacyjny przewidziany do oceny przez jury turnieju. Tegoroczny temat związany był ze sztuką.

            Podczas turnieju FIRST LEGO sędziowie oceniają kilka obszarów za które zespoły otrzymują punkty. Najbardziej widowiskowym aspektem zawodów są potyczki Robot Game. To one dostarczają zawodnikom i kibicom niesamowitych emocji.

            Podczas zmagań na stołach turniejowych czuć było ducha walki i współpracy, a dzięki zaangażowaniu naszych wychowanków mamy tak niesamowity efekt. Jesteśmy z Was dumni, gdyż będąc tzw. beniaminkiem ligi, sprawiliście nam „nie lada niespodziankę” plasując się końcowo na drugiej pozycji!

            Szczególne gratulacje kierujemy do drużyny a dziękujemy również opiekunom przedsięwzięcia, którymi byli

            Edyta Chmielewska oraz Karol Rudziński.

            Turnieje robotyczne wpisują się powoli w kanony naszej szkoły to właśnie one pobudzają dzieci i młodzież do krytycznego myślenia i innowacyjności. Mamy apetyt na więcej i już nie możemy się doczekać kolejnych zawodów!

            Serdecznie dziękujemy za wsparcie Rodzicom , którzy przekazali nam niezbędne środki finansowe oraz p. Jackowi Gnidzińskiemu za zaangażowanie w organizację naszego wyjazdu.

            #TrójkaNidzica #FLLPolska #Robotyka #Innowacje

          • ,,Ale figle" w klasie 1a

          • 7 marca odbyły się długo wyczekiwane warsztaty czekoladowe. Dzieciaki przeniosły się w czekoladowy świat i stworzyły własną prawdziwą tabliczkę czekolady.

            Otrzymały formy, a Panie prowadzące warsztaty wypełniły je płynną belgijską czekoladą. Kolejnym etapem było wypełnienie kolorowymi ozdobami. Fantazji w dekorowaniu nie było końca.

            Po wystudzeniu czekolady smakowite dzieło można było zapakować i zabrać do domu.

            Te wyjątkowe zajęcia sprawiły dzieciom ogromną radość.

            Pobudziły wyobraźnię oraz w praktyczny sposób pozwoliły za pomocą zmysłów i własnych doświadczeń poznać otaczający świat.

            Dziękujemy za przeprowadzone warsztaty czekoladowe firmie Ale figle

            Wychowawca: Edyta Chmielewska.

          • Turniej koszykówki dziewcząt klasy 6 i młodsze

          • 6 marca w naszej szkole odbył się Turniej koszykówki dziewcząt kl.6 i młodsze o Puchar Dyrektora SP- 3, w którym udział wzięły reprezentacje SP - 4 Działdowo SP- 2 Nidzica i gospodarze ,, Trójka" .

            Odbyły się 3 mecze a wyniki sportowej rywalizacji przedstawiają się następująco:

            1 m-ce SP-2 Nidzica - tr.S. Koziński.

            2 m-ce SP- 3 Nidzica - tr. A. Ruś.

            3 m-ce SP- 4 Działdowo - tr. M.Pietrzak.

            W każdej z drużyn wybrano wyróżniającą zawodniczkę. W naszej ,,Trójce " została nią Alicja Witkowska kl.6 B.

            Turniej przebiegał i zakończył się w przyjaznej i życzliwej sportowej atmosferze. Na jego zakończenie puchar i dyplomy wręczyła p. Dyrektor Szkoły Marzena Świderska.

            Organizatorem turnieju oraz sponsorem nagród był p. Andrzej Ruś.

          • Europejski Dzień Logopedy

          • W ramach EUROPEJSKIEGO DNIA LOGOPEDY w naszej szkole odbyły się zajęcia pod hasłem " W świecie głosek".

            Dzieci uczestniczyły w zabawach logopedycznych, które usprawniały narządy artykulacyjne, percepcję słuchową i wzrokową. Podsumowaniem zajęć było wykonanie pomocy logopedycznych, służących do utrwalania ćwiczonych głosek.

            Agnieszka Szczepańska.

          • Ogólnopolski Dzień Dentysty

          • 5 marca przypada Ogólnopolski Dzień Dentysty.

            Celem obchodów tego dnia jest nie tylko docenienie pracy lekarzy stomatologów , ale też podkreślenie potrzeby leczenia jamy ustnej i dbania o zdrowy, piękny uśmiech.

            Z tej okazji uczniowie klasy 1a odwiedzili gabinet stomatologiczny.

            Zapoznali się z zawodem stomatologa, narzędziami niezbędnymi w jego pracy, a przede wszystkim poznali sposoby właściwego dbania o higienę jamy ustnej .Dzieci zostały zapoznane z wyposażeniem gabinetów oraz działaniem sprzętu medycznego. Następnie dzieciaki miały okazję wykazać się wiedzą na temat higieny jamy ustnej.

            Spotkanie było bardzo interesujące i wyczerpujące w odpowiedziach na zadawane pytania i wątpliwości dzieci.

            Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały prezenty i dyplomy Dzielnych Pacjentów, za które bardzo dziękujemy.

            Klasa 1a składa podziękowania lekarzom i personelowi Gabinetu Stomatologicznego ,,Dentestetic " za miłe spotkanie i poświęcony czas.

            Wychowawca: Edyta Chmielewska.

            Pomoc: Joanna Tyberska.

          • Profilaktyka higieny jamy ustnej w klasie 1b

          • ,,Dziel się uśmiechem"...

            Zdrowe zęby są niezbędne do zachowania zdrowia jamy ustnej oraz ważne dla całego organizmu.

            W klasie 1b przy współpracy z PCK i firmą Mars Polska został zrealizowany program profilaktyczny poświęcony higienie jamy ustnej. Duży nacisk położono na zagadnienie dotyczące czterech prostych kroków dla zdrowych i czystych zębów: szczotkuj, czyść, żuj, kontroluj. Uczniowie z zapałem wdrażali te zasady podejmując działania w szkole i w domu. Aktywnie uczestniczyli w pogadankach eksperymentach obserwacjach, pokazach oraz ćwiczeniach praktycznych.

            Prozdrowotna edukacja dzieci prowadzona od najmłodszych lat jest kluczem do budowy właściwych nawyków w przyszłości.

            Wychowawca: Agnieszka Gnidzińska.

          • Narodowy Dzień Gramatyki

          • 4 marca obchodzony jest Narodowy Dzień Gramatyki. Jednak nam jeden dzień absolutnie nie wystarczył, dlatego przystąpiliśmy do ogólnopolskiego projektu "Tydzień gramatyki".

            Na każdy dzień były zaplanowane inne działania.

            W poniedziałek witaliśmy się gramatycznie. W następne dni kupiliśmy bilety z częściami mowy i spakowaliśmy walizki z częściami zdania. Aby nasze gramatyczne podróże były bezpieczne, przygotowaliśmy apteczkę pierwszej pomocy. A na koniec na korytarzu zazieleniło się drzewo, zaś na jego liściach pojawiły się terminy gramatyczne.

            To był tydzień pełen wrażeń, wesołych, kreatywnych zabaw i konstruktywnych powtórek. Nawet nie spodziewaliśmy się, że gramatyka może być taka przyjemna.

            Kasia Kobylińska Ania Borkowska

          • Bieg "Tropem Wilczym"

          • BIEG "Tropem Wilczym" Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Zimnej Wodzie - 400 uczestników, a pomiędzy nimi MY - TRÓJKA Nidzica.

            Dziękujemy Uczniom TRÓJKI, którzy dumnie reprezentowali naszą szkołę w tym pięknym wydarzeniu . I choć nie rywalizacja była dzisiejszego dnia najważniejsza, to jest nam niezmiernie miło, że wśród trójki osób, które najszybciej pokonały dystans 1960 metrów było dwoje naszych reprezentantów: Karol Nowakowski, który bieg ukończył jako DRUGI oraz Zuzia Krupińska, która na mecie zameldowała się jako TRZECIA.

            Dziękujemy Rodzicom i Przyjaciołom Biegu "Tropem Wilczym", którzy to cudowne, słoneczne niedzielne przedpołudnie spędzili razem z nami w jakże urokliwym miejscu - w Zimnej Wodzie.

            Organizatorom biegu Powiat Nidzicki, Nidzica Biega, Kgw Przyjaciele Zimnej Wody oraz wszystkim zaangażowanym osobom i instytucjom gratulujemy - to był cudownie spędzony razem z Wami dzień.

            Jacek Gnidziński, Kazimierz Wrotek, Karol Rudziński, Paweł Jankowski, Jacek Maculewicz - fotorelacja.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Janusza Korczaka w Nidzicy
      • ul. 1 Maja 42, 13-100 Nidzica Poland
      • (+48) 89-625-32-54
      • E-mail szkoły: sekretariat@sp3nidzica.edu.pl
      • E-mail dyrektora szkoły: dyrektor@sp3nidzica.edu.pl
      • E-mail wicedyrektora szkoły: wicedyrektor@sp3nidzica.edu.pl
      • Email administratora strony internetowej: kontakt@sp3nidzica.edu.pl
    • Logowanie