Program "Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej"

29.09.2023 17:52

Galeria zdjęć->TUTAJ

Wzorem minionego roku szkolnego, również w tym, uczniowie naszej szkoły będą brać udział w programie: "Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej".

Zajęcia prowadzone będą raz w tygodniu przez pedagoga szkolnego z wytypowaną wcześniej grupą uczniów, tym razem z klasy 4. Program wpisany jest do krajowego systemu rekomendacji programów profilaktycznych i promocji zdrowia psychicznego. Celem głównym jest rozwijanie u uczniów będących w wieku 8-12 lat umiejętności, które pozwolą im radzić sobie ze stresem i trudnościami.

Dzieci podczas zajęć będą uczyć się :

- budować poczucie własnej wartości i prawidłowej samooceny na podstawie swoich potrzeb i uczuć,

- rozwijać kreatywność i kompetencje poznawcze,

- nawiązywać i utrzymywać bliskie relacje z innymi osobami,

- pracować nad koncentracją i świadomym podejściem do otaczającej je rzeczywistości.

Dodatkowo uczniowie klasy 1 i klasy 3 edukacji wczesnoszkolnej również będą uczestniczyć w programie „Przyjaciele Zippiego”. To międzynarodowy program promocji zdrowia psychicznego, który kształtuje i rozwija umiejętności psychospołeczne u małych dzieci w wieku 5-8 lat. Uczy różnych sposobów radzenia sobie z trudnościami i wykorzystywania nabytych umiejętności w codziennym życiu oraz doskonali relacje dzieci z innymi ludźmi.

Program "Przyjaciele Zippiego"

25.09.2023 18:28
        Galeria zdjęć->TUTAJ

,,Przyjaciele Zippiego" to międzynarodowy program promocji zdrowia psychicznego. Uczy dzieci różnych sposobów radzenia sobie z trudnościami i wykorzystywania nabytych umiejętności w codziennym życiu oraz doskonali relacje z innymi ludźmi.
        Program będzie realizowany w klasach I A i III A.
        Pierwsze spotkanie już we wtorek.
        Zajęcia prowadzić będą: Edyta Chmielewska i Ewa Szechińska.