• Wycieczka do Torunia uczniów klas drugich i 1 b

• 25.01.2023 17:48
        • Galeria zdjęć->TUTAJ

2 listopada uczniowie klas drugich i klasy 1 b, w ramach programu "Poznaj Polskę", odwiedzili Toruń.
          Pierwszym punktem wycieczki było „Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy”. Już po wejściu do budynku dzieci zachwyciło Wahadło Foucaulta, które jest wizytówką instytucji. Umożliwia ono obserwację zjawiska obrotu Ziemi wokół własnej osi. Na kolejnych piętrach czekały równie interesujące atrakcje.
          Po dwóch godzinach spędzonych bardzo aktywnie na obserwowaniu i doświadczaniu udaliśmy się na spacer po Starym Mieście. Zobaczyliśmy pomnik Mikołaja Kopernika, jego dom, ratusz, Katedrę NMP, Fontannę ze złotymi żabkami, a o wszystkim bardzo ciekawie opowiadała nam Pani przewodnik. Ostatnim punktem wizyty w Toruniu był pobyt w Muzeum Piernika, gdzie odbyły się warsztaty piernikarskie połączone z prezentacją. Na pamiątkę każdy uczestnik dostał własnoręcznie wykonany ozdobny piernik. To była udana wycieczka, wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń.
          Opiekunowie: Ewa Szechińska, Justyna Rogowska, Urszula Sobuń, Brygida Dębińska.