• Wycieczka do Malborka-Fromborka uczniów klas trzecich

• 25.01.2023 17:45
        • Galeria zdjęć->TUTAJ

Uczniowie z klas trzecich uczestniczyli w wycieczce do Malborka - Fromborka, w ramach projektu ,,Poznaj Polskę".
          Pierwszym punktem wycieczki był gotycki zamek w Malborku, który jest zamkiem krzyżackim stojącym na prawym brzegu rzeki Nogat. Przez niemal półtorej wieku był siedzibą wielkiego mistrza krzyżackiego oraz najwyższych władz zakonu Najświętszej Maryi Panny. Jego budowę rozpoczęto w 1280 r. Do dziś zamek pozostał największą zbudowaną z cegły twierdzą Europy. W 1997 r. zamek w Malborku trafił na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
          Nasi przewodnicy zaprezentowali trzy części zamku: zamek wysoki, średni i niski. Na koniec wyprawy obejrzeliśmy piękną kolekcję bursztynu w Muzeum Bursztynu, w którym zgromadzono 700 okazów w postaci naturalnej i przerobionej na ozdoby.
          Następnym punktem wycieczki był Frombork, gdzie zobaczyli najważniejsze obiekty turystyczne tj. średniowieczną warownię katedralną, wysłuchali koncertu organowego oraz zwiedzili miejsce, gdzie Mikołaj Kopernik prowadził swoje astronomiczne wyliczenia.

Opiekunowie: Agnieszka Gnidzińska, Anna Godlewska, Ryszarda Dumińska i Jacek Gnidziński.