• Wycieczka do Warszawy uczniów klas 6a, 6b oraz 7a

• 25.01.2023 17:49
        • Galeria zdjęć->TUTAJ

19 października uczniowie klas 6a, 6b oraz 7a wyjechali na wycieczkę do Warszawy w ramach projektu "Poznaj Polskę”.
          Zwiedzili warszawską starówkę wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Spacerując brukowanymi uliczkami podziwiali Zamek Królewski - miejsce uchwalenia Konstytucji 3 Maja, kolumnę króla Zygmunta III Wazy, który w XVI w. przeniósł stolicę Polski z Krakowa do Warszawy. Zobaczyli też Barbakan, pomnik Syrenki, Małego Powstańca. Traktem Królewskim przejechali do Łazienek Królewskich - zespołu pałacowo-ogrodowego założonego w XVIII w. przez Stanisława Augusta Poniatowskiego. W muzeum podziwiali obrazy i rzeźby z królewskich kolekcji oraz zwiedzili salę, w której król organizował słynne "obiady czwartkowe".
          Jedną z atrakcji było też spotkanie z parkowymi wiewiórkami. Jest ich w Łazienkach ponad 200! Wycieczkę zakończyli smacznym obiadem.