• Mobilne Laboratoria Przyszłości - nauka i zabawa w jednym

• 11.01.2023 17:10
        • Galeria zdjęć-TUTAJ

4 stycznia 2023 roku do Szkoły Podstawowej nr 3 zawitał niebieski bus Mobilnych Laboratoriów Przyszłości, który zawierał na swym pokładzie najnowocześniejszy sprzęt. Tego dnia eksperci MLP poprowadzili warsztaty dla uczniów oraz nauczycieli, które wzbogaciły uczestników o nowe kompetencje.
          Mogliśmy m.in. zaobserwować jak wygląda proces druku 3D, czy też zapoznać się z działaniem automatycznego systemu nawadniania roślin. To niezwykłe, że już dziś uczniowie mogą sami stawiać pierwsze kroki w tego typu działaniach. Wiemy jednak, że sztuczna inteligencja jest pomocna w życiu, ale nie jest w stanie zastąpić człowieka np. pod względem emocjonalnym.
          Wierzymy głęboko, że umiejętność obsługi zaprezentowanych urządzeń pozwoli naszym uczniom rozwijać swój warsztat, realizować własne projekty i doskonalić umiejętności przydatne na nowoczesnym rynku pracy. Dzięki udziałowi w tym projekcie, uczniowie mają szansę rozwijać swoją kreatywność, pasje, zainteresowania i talenty, które przełożą się na lepszy start w dorosłość.
          Być może nasi wychowankowie będą w przyszłości inżynierami domów wykonywanych w technice druku 3D, czy też lekarzami, którzy podejmą się trudnych wyzwań o których możemy już dziś dowiedzieć się z telewizji. Wierzymy, że wszystkie dokonania, które mamy w Polsce w niedalekiej przyszłości staną się dla każdego z nas codziennością.
          Wspaniale, że podczas warsztatów kilkoro nauczycieli mogło również wymienić doświadczenia z grupą ekspertów, a tym samym poszerzyć swoją wiedzę z technologii STEAM.
          Szkoła Podstawowa nr 3 im. Janusza Korczaka w Nidzicy dziękuje całej ekipie Mobilnych Laboratoriów Przyszłości za profesjonalne i atrakcyjne zajęcia, mając nadzieję, że dzięki nim dostępne pomoce dydaktyczne wykorzystywane będą jeszcze bardziej twórczo i intensywnie.
          Program "Mobilne Laboratoria Przyszłości" realizowany jest przy wsparciu Instytutu Badań Edukacyjnych oraz Ośrodka Rozwoju Edukacji.