• 09.04.2024 15:59
      • Galeria zdjęć->TUTAJ

"Dzieci są jak motyle na wietrze. Niektóre potrafią latać wyżej niż inne, ale każdy z nich lata najlepiej, jak może. Po co więc porównywać je do reszty? Każde jest inne, każde jest wyjątkowe, każde jest piękne”
        /cyt. z “Zdumiewające błyski barw” Clare Morrall/

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

Z tej okazji 5 kwietnia w szkole zorganizowano szereg działań: wystawiono gazetkę, dzięki której społeczność uczniowska mogła zgłębić temat spektrum autyzmu.

Powstała również fotobudka dla uwiecznienia pamiątkowych zdjęć. Każdy uczeń i nauczyciel dostał także serduszko z nieskończonością - symbolem spektrum.

Szkoła bierze również udział w projekcie ”Autystycznie Aktywni”, dzięki któremu, poprzez różne ciekawe zadania, zwiększy się świadomość społeczności uczniowskiej na temat spektrum autyzmu.

Serdecznie dziękujemy nauczycielom i uczniom za gest solidarności z osobami autystycznymi w postaci niebieskiego ubioru. To był dzień pełen życzliwości i tolerancji.

Jolanta Skwarska, Justyna Rogowska, Marta Szymańska, Edyta Grzela.