• XVIII Ogólnopolski Turniej Koszykówki Nida Cup 2024

• 17.04.2024 08:28
      • Galeria zdjęć->TUTAJ

Przez cały weekend nasze miasto Nidzica gościło sympatyków koszykówki na XVIII Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki Nida Cup 2024. W rywalizacji wzięło udział 12 drużyn z różnych zakątków Polski.

Klasyfikacja końcowa;

Dziewczęta rocznik 2013

I m-ce Ostrów Wielkopolski

II m-ce Warsaw Basketball

III m-ce Basket Kraszewice

IV m-ce La Basket Warszawa

V m-ce SP 3 Nidzica

VI m-ce Elbasket Elbląg

Najlepsze zawodniczki: Elbasket Elbląg- Martyna Łukiewicz, SP 3 Nidzica- Amelia Szczypińska, Oliwia Federowicz, La Basket- Maria Laskowska, Warsaw Basketball- Basia Owsianko, Basket Kraszewice- Marcelina Sibińska, Ostrów Wielkopolski- Amelia Smarsz.

Najlepsza piątka turnieju: SP 3 Nidzica- Amelia Choszczewska, Ostrów Wielkopolski- Milena Szkudzarz, Basket Kraszewice- Kinga Sibińska, Warsaw Basketball- Maja Podgórska, La Basket- Weronika Witak.

MPV turnieju – Zofia Szambelan Ostrów Wielkopolski.

Wyróżnienie trenerów: SP 3 Nidzica- Maja Michalak, Amelka Kozłowska, Zuzanna Zalewska, Weronika Zalewska, Basket Kraszewice- Nadia Jen, Elbasket Elbląg- Amelia Szwaracka, Ostrów Wielkopolski- Zofia Kaźmierczak, La Basket- Matylda Szymczak, Warsaw Basketball- Marta Matura.

Dziewczęta rocznik 2011

I m-ce OKK Ostrołęka

II m-ce Basket Kraszewice

III m-ce Ostrów Wielkopolski

IV m-ce SP 3 Nidzica

V m-ce Sokół Działdowo

SP 2 Nidzica wystąpiła poza klasyfikacją.

Najlepsze zawodniczki: SP 3 Nidzica- Zuzanna Marcjanik, Basket Kraszewice- Klara Kurczyńska, Ostrów Wielkopolski- Amelia Wasilewska, OKK Osrtrołęka- Alicja Górzewska, Sokół Działdowo- Hanna Kurzeta, SP 2 Nidzica- Lena Wiśniewska.

Najlepsza piątka turnieju: SP 3 Nidzica- Alicja Witkowska, Basket Kraszewice- Julia Dmieniuk, Ostrów Wielkopolski- Julia Mielcarek, OKK Osrtrołęka- Maja Dębek, Sokół Działdowo- Matylda Baszczewska.

MPV turnieju- Lena Sadłowska.

Szczególne podziękowania dla naszych sponsorów: Prezesa PSS Nidzica Dawida Chałubowicza, Auto Land Polska S.A., Rodzice zespołu SP 3 Nidzica rocznik 2013.

Organizatorzy:

UKS „Trójka” – Kazimierz Wrotek, Dorota Malinowska, Jarosław Kosobucki, Paweł Jankowski.

Dyrekcja SP 3 – Marzena Świderska, Jacek Gniedziński.

MOSiR Nidzica – Paweł Koziński.