• X Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej

• 08.11.2023 08:41
        • Galeria zdjęć->TUTAJ
        • 25 października podczas organizowanego po raz dziesiąty przez TRÓJKĘ Nidzica Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej, celebrowaliśmy wartość i godność życia. Konkurs odbył się z okazji Dnia Papieskiego, który był obchodzony pod hasłem "Jan Paweł II Cywilizacja Życia ".
          W zmaganiach recytatorskich uczestniczyło 32 uczniów z powiatu nidzickiego. Młodzi artyści, dzięki zachwycającej interpretacji poezji Karola Wojtyły, przenieśli słuchaczy w świat sacrum, w którym króluje dobro, miłość, szacunek i odpowiedzialność. Uczniowie stali się prorokami życia, projektantami pięknego jutra. " Tego, co w Was się zaczęło, czy potraficie nie popsuć, czy będzie zawsze oddzielać dobro i zło?"- pyta Papież w wierszu "Dzieci" .
          Rywalizacja przebiegała w dwóch kategoriach wiekowych, a oto Laureaci poszczególnych kategorii:
          klasy 4-6:
          1 miejsce - Maria Smolińska szkoła SP3
          2 miejsce - Hanna Kopczyńska SP1
          3 miejsce - Nikola Brudzińska SP Rączki
          Wyróżnienia: Tomasz Makrucki - SP Łyna
          Lena Bonalska - SP1 Nidzica
          klasy 7-8:
          1 miejsce - Zuzanna Polinkiewicz szkoła SP2
          2 miejsce - Zofia Kłosińska SP 1
          3 miejsce - Klaudia Kacprzycka SP ŁYNA
          Wyróżnienia: Albert Zieliński - SP1 Nidzica
          Zuzanna Kuczyńska - SP2 Nidzica
          Norbert Zemanek - SP Napiwoda
          Dominik Murzynowski - SP Janowiec Kościelny
          Życząc rodzicom, nauczycielom i kapłanom, by przyszłość była w dobrych rękach, dziękujemy wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością oraz okazali nam bezinteresowną pomoc.
          Dziękujemy uczestnikom za mistrzowską recytację, opiekunom za wysiłek włożony w przygotowanie uczniów, członkom Komisji za zaangażowanie w pracy. Podziękowania kierujemy również do uczniów kl 6b Ali i Miłosza, którzy pod kierunkiem p. Jacka Maculewicza, uświetnili pięknym śpiewem nasze spotkanie.
          Wyrazy wdzięczności składamy patronom i darczyńcom naszej uroczystości:
          Dyrektor CUW - p. Joannie Dobroń, Burmistrzowi Nidzicy - p. Jackowi Kosmali, dyrektorowi Wydziału Duszpasterskiego Kurii Metropolitarnej w Olsztynie - ks. Michałowi Tunkiewiczowi, profesorowi Wydziału Teologii na UWM- ks. Pawłowi Rabczyńskiemu, ks. Adamowi Turkowi, Zarządowi Banku Spółdzielczego oraz Kwiaciarni "Stokrotka" Maria Rzezak-Ambroży.
          Jeszcze raz z całego serca gratulujemy recytatorom talentu oraz wspaniałej postawy - dziękujemy za to, że razem z Wami wznieśliśmy żywy pomnik wdzięczności św. Janowi Pawłowi II.
          Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Nidzicy Marzena Świderska oraz Anna Borkowska i Jacek Maculewicz.