• Udany start w Lidze Mistrzów BRD w Dolicach

• 29.11.2023 16:12

• W dniach 24-25 listopada 2023 roku na obiektach Szkoły Podstawowej w Dolicach w województwie zachodniopomorskim odbyła się XV Edycja OGÓLNOPOLSKIEJ LIGI MISTRZÓW BRD.

W zawodach w grupie młodszej doskonale wypadli uczniowie „Trójki” zajmując drużynowo I miejsce. W grupie starszej zajęliśmy VIII miejsce.

W zawodach wystąpiły zespoły z 8 województw (w kat. młodszej 10, w kat. starszej 12). Na klasyfikację końcową składały się wyniki z dwóch turniejów, z piątkowego i sobotniego. Młodsza drużyna zajęła w obu dniach I miejsce, starsza drużyna w piątek plasowała się na VI miejscu a w sobotę na VIII. Kolejne turnieje odbędą się w styczniu w Kędzierzynie- Koźlu w woj. Opolskim i w lutym w Czarnej w woj. Podkarpackim.

Naszą „Trójkę” reprezentowali w kat. młodszej: Alicja Witkowska Maria Smolińska Przemysław Węgierski Aleksander Fydrychw kat. starszej: Dawid Korpal Julian Polinkiewicz Piotr Fydrych

Alicja Witkowska w klasyfikacji generalnej zajęła III miejsce oraz wygrała dodatkowy konkurs – na pokonanie przeszkody dnia. Piotr Fydrych w dodatkowym konkursie – przeszkoda dnia zajął II miejsce.

Dla uczestników i opiekunów zostały wręczone nagrody, statuetki i medale.

W trakcie zawodów, które były wzorowo przeprowadzone panowała życzliwa i przyjazna atmosfera. To była wspaniała przygoda i dobrze spędzony czas!

Trener drużyn BRD: Jacek Gnidziński.