• Program FIRST LEGO League: Challenge

• 18.01.2024 10:41
        • Galeria zdjęć->TUTAJ

TRÓJKA i jej kolejne programistyczne wyzwania!

Informujemy, że przystąpiliśmy do programu FIRST LEGO League: Challenge.

Program FIRST LEGO League to największy międzynarodowy program, który inspiruje pokolenia obywateli świata i pokazuje im jak wielka moc w kreowaniu przyszłości leży w ich rękach. Program został stworzony jako synergia potrzeb rynku pracy i celów edukacyjnych. Dzieci pracując metodą projektu rozwijają kompetencje przyszłości. Poprzez wykorzystanie prostych narzędzi do tworzenia prototypów i wizualizowania rozwiązań jakimi są klocki LEGO uczniowie budują w sobie poczucie własnej wartości i sprawczości. Wiele zadań, które rozwiązują uczniowie pozwala odnaleźć się w programie wszystkim dzieciom – zarówno umysłom „ścisłym” jak i „humanistycznym”.

Program FIRST LEGO League przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 4 do 16 roku życia, stworzony by zaangażować i zafascynować młodych ludzi nauką i nowymi technologiami oraz wyposażyć ich w cenne umiejętności przydatne w pracy i życiu codziennym.

Cieszymy się, że dzięki wspólnym działaniom przy wsparciu Rady Rodziców możemy rozwijać dalej skrzydła naszych programistów i inżynierów! Serdecznie dziękujemy.

Koordynator projektu: Karol Rudziński.

#TrójkaNidzica #TEAMTN #LaboratoriaPrzyszłości