• Projekt Szkoła ucząca z Minecraft Education

• 14.12.2023 17:33
        • Galeria zdjęć->TUTAJ

Gry w edukacji mają kluczowe znaczenie, ponieważ nie tylko wspierają proces nauki, ale także umożliwiają zdobywanie wiedzy w sposób niekonwencjonalny” - zapraszamy do przeczytania naszego najnowszego artykułu!

Minecraft Education w Trójce.

Tak, tak… TRÓJKA Nidzica to pociąg, który pędzi i nie zatrzymuje się!

Z wielką radością informujemy, że nasza szkoła przystąpiła do projektu Szkoła ucząca z Minecraft Education. Oznacza to, że nasi uczniowie rozwijają swoje umiejętności w zupełnie nowej formie pielęgnując zasadę, że nauka może być również świetną zabawą.

Bezpłatny dostęp do gry każdy uczeń szkoły podstawowej uczęszczający do klas 4-8, otrzymuje aż do 6 maja 2024 roku poprzez platformę ZPE.

Dzięki szerokim zastosowaniom edukacyjnym gry, uczeń wcielając się w rolę gracza może poznać np.:

- mapę z j. polskiego, gdzie poznaje słownictwo, polskie zwyczaje, czy też fakty z historii Polski.

- mapę z matematyki, gdzie uczeń w zaproponowanych zadaniach związanych z zakupami na targu owocowo-warzywnym obliczy np. koszt produktów, zamieni jednostki masy, nauczy się posługiwać pojęciami: brutto, netto, tara.

- mapę z informatyki, gdzie w atrakcyjny, multimedialny sposób może zdobyć istotną wiedzę z zakresu cyberbezpieczeństwa i cyberhigieny.

- mapę - Egzamin ósmoklasisty, gdzie uczniowie mogą przygotować się do egzaminów w przystępnej dla siebie formie.

MEE nauczyciele mogą również wykorzystywać do pracy z uczniami mówiącymi w języku ukraińskim. To świetne, prawda?

Magiczna moc MINECRAFTA sprawia, że dzieci chętniej podejmują wyzwania! To niezwykłe, że w dzisiejszych czasach mamy tak wspaniałe narzędzia do wykorzystania w edukacji.

Zapraszamy do galerii w której prezentujemy Państwu kilka zdjęć prac naszych wychowanków, którzy na lekcjach informatyki projektują w sześciennym świecie MME.

U nas na lekcjach nie ma nudy, sami zobaczcie!

Projekt Minecraft Education w TRÓJCE Nidzica wprowadził i koordynuje Karol Rudziński.

#TrójkaNidzica #MinecraftEducationEdition #SzkołauczącazMinecraftEducationEdition