• Ogólnopolski, ministerialny program "Liga Robotów"

• 17.11.2023 18:04
        • Galeria zdjęć->TUTAJ

Z radością informujemy, że nasza szkoła - TRÒJKA Nidzica - zakwalifikowała się do ogólnopolskiego, ministerialnego programu Liga Robotów, który jest projektem realizowanym w ramach największego rządowego programu edukacyjno-technologicznego – Laboratoria Przyszłości, prowadzonym przez Ministerstwo Edukacji i Nauki wraz z partnerami.

Zadaniem szkolnej drużyny „robotycznej” będzie zaprojektowanie, skonstruowanie i zaprogramowanie robota  niezbędnego do wykonania misji znajdującej się na macie turniejowej.
          Idea Ligi Robotów została oparta na tzw. kierunkach STEAM (ang. science, technology, engineering, art, mathematics), które zakładają łączenie i przenikanie się najnowszych osiągnięć nauki, inżynierii, technologii, a także sztuki i matematyki.
          Trwają intensywne przygotowania do nadchodzących Regionalnych Turniejów Robotycznych. Konkurs regionalny dla szkół z województwa warmińsko-mazurskiego i kujawsko-pomorskiego odbędzie się we Włocławku 16 listopada, czyli już w najbliższy czwartek.
          Nasza szkolna drużyna robotyczna składa się z uczniów z kl. 4-8, a opiekunami zakwalifikowanej drużyny są nauczyciele p. Karol Rudziński i Jacek Gnidziński.
          Mamy nadzieję, że udział w ogólnopolskim projekcie będzie dla naszej drużyny niezapomnianą przygodą. Trzymamy za Was kciuki. Powodzenia!
          #TrójkaNidzica #LaboratoriaPrzyszłości #Robotyka #Programowanie #SP3Nidzica