• II Przełajowy Bieg im. Profesora Ryszarda Juszkiewicza

• 22.05.2023 08:36
        • ​​​​​Galeria zdjęć->TUTAJ

W dniu 17 maja 2023r. odbył się II Bieg Przełajowy im. Profesora Ryszarda Juszkiewicza. Szkołę Podstawową nr 3 im. Janusza Korczaka z Nidzicy reprezentowało 43 zawodników. Informujemy, że wszyscy bez najmniejszych problemów poradzili sobie z dystansami, które mieli do pokonania.
          W klasyfikacji końcowej nasi wychowankowie praktycznie w każdej kategorii zajmowali czołowe lokaty!
          … i tak:
          I miejsce w kat. chłopców - bieg dla klas I-III - bezapelacyjnie zdobył Krzysztof Bandurski
          II miejsce wśród dziewcząt – bieg dla klas I-III – wywalczyła Zuzanna Zalewska
          II miejsce w kat. chłopców - bieg dla klas IV-VI - zajął Filip Zapadka - tu rywalizacja o czołową lokatę rozegrała się można powiedzieć „na centymetry”. Rywal wyprzedził Filipa tuż na finiszu i wygrał o tzw. długość stopy.
          Kolejne powody do dumy przyniosły nam wyniki Karola Nowakowskiego i Olgi Pietrowicz, którzy fantastycznie pobiegli w najstarszej kategorii uzyskując wynik:
          III miejsce w kat. dziewcząt - klas VII-VIII - OLGA
          III miejsce w kat. chłopców - klas VII-VIII - KAROL
          Brawa dla nich za trud i wysiłek podjęty na tak trudnym dystansie.
          Trzeba podkreślić, że wszyscy nasi zawodnicy zaprezentowali naprawdę wysoki poziom, także jesteśmy z Was niebywale dumni.
          W zawodach uczestniczyło 220 zawodników z 9 szkół Powiatu Nidzickiego. Wszyscy uczestnicy biegów otrzymali pamiątkowe koszulki, a po biegu niespodziankę w postaci słodyczy i gorącego poczęstunku.
          Gratulacje dla wszystkich uczestników II Przełajowego Biegu im. Profesora Ryszarda Juszkiewicza!
          Opiekunowie p. Anna Godlewska, p. Paweł Jankowski, p. Karol Rudziński.
          Gospodarz wydarzenia - Samorządowy Ośrodek Kultury w Janowcu Kościelnym. Dziękujemy za miłą atmosferę!