• Realizacja innowacji pedagogicznej ,,MAŁY REDAKTOR" w klasie 3b

• 26.06.2023 10:07
        • Galeria zdjęć->TUTAJ

I Ty zostań redaktorem...

W II semestrze bieżącego roku szkolnego w klasie 3b realizowano innowację pedagogiczną ,,MAŁY REDAKTOR".

Łączyła ona w sobie treści edukacji polonistycznej i społeczno - przyrodniczej. Ideą przewodnią było wyposażenie uczniów w umiejętność grupowego i indywidualnego gromadzenia informacji, a następnie samodzielnego konstruowania różnych form wypowiedzi pisemnych na określony temat, związany z bliższym i dalszym otoczeniem ( rodzinnym, szkolnym, pozaszkolnym dotyczącym własnych przeżyć, doświadczeń, zainteresowań).

Treści realizowane na zajęciach kształtowały wydarzenia skorelowane z rytmem roku szkolnego i bieżącymi wydarzeniami . Efekty pracy uczniów były prezentowane systematycznie społeczności szkolnej w gablocie zatytułowanej MAŁY REDAKTOR. Umieszczano tam wytwory pracy uczniów w postaci różnych form pisemnych wypowiedzi typu: opis, opowiadanie, notatka, list, życzenia, zaproszenie, ogłoszenie.

Pisma użytkowe pisane okazjonalnie były przekazywane adresatom. Prace uczniów w postaci plakatów informacyjnych i innych wytworów związanych z zainteresowaniami uczniów zaprezentowano w postaci wystaw na korytarzach szkoły.

Udział w innowacji z pewnością przyczynił się do wszechstronnego rozwoju jej uczestników i zaowocuje w przyszłości.

Autor innowacji: Agnieszka Gnidzińska.