• Wycieczka uczniów klas drugich do rezerwatu przyrody źródła rzeki Łyny

• 24.06.2023 16:53
        • Galeria zdjęć->TUTAJ

21 czerwca uczniowie klas drugich wybrali się do rezerwatu przyrody źródła rzeki Łyny.

Wycieczkę rozpoczęliśmy wędrówką do Łyńskiego Młyna, gdzie na leśnej polanie czekała na nas niespodzianka w postaci warsztatów mydlarskich. W czasie, gdy nasze własnoręcznie wykonane kolorowe mydełka zażywały kąpieli słonecznej i schły, my dzielnie ruszyliśmy szlakiem łyńskich krajobrazów. Ciesząc oczy pięknymi widokami, z zaciekawieniem słuchaliśmy jak Pan przewodnik z pasją opowiada miejscowe legendy. Wędrówka tylko wzmogła nasze apetyty, więc ochoczo po powrocie zjedliśmy kiełbaski z grilla, popijając orzeźwiającą wodą. Ostatnie chwile wycieczki uwieczniliśmy grupowym zdjęciem przy zabytkowym młynie. Serdecznie dziękujemy rodzicom za zorganizowanie tej obfitującej we wrażenia wycieczki.

Opiekunowie:

Ewa Szechińska, Urszula Sobuń, Justyna Rogowska.