• Muzeum mitologii greckiej

• 15.05.2023 09:12
        • Galeria zdjęć->TUTAJ

Uczniowie klasy 5 b, zauroczeni fantastycznymi opowieściami o bogach i herosach greckich, swoje spotkanie z nimi utrwalili, tworząc muzeum mitologii greckiej.

Znajdują się w nim eksponaty związane z bohaterami mitów oraz fascynujące opowieści o ich niezwykłych przygodach.
          Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia naszego muzeum. Przekonacie się, że Syzyf nadal wtacza głaz pod górę, Odys wciąż płynie do Itaki, a Ariadna rozwinęła kłębek nici, by uratować Tezeusza. Wśród bohaterów spotkacie też Dedala, który jeszcze nie zdążył odpiąć swych skrzydeł, Minotaura uwięzionego w labiryncie, Prometeusza i człowieka ulepionego przez niego z gliny. Na odwiedzających czeka nektar o cudownej mocy, dający życie wieczne oraz inne związane ze światem antycznym eksponaty.
          Co prawda noc muzeum już za nami, ale u nas zawsze jest ciekawie i warto zajrzeć do pracowni nr 19, bo tam jest siedziba naszego muzeum. Zapraszamy! Wstęp to tylko uśmiech i życzliwe słowo.
          Razem z oczarowaną antykiem klasą 5b
          Katarzyna Kobylińska.