• Akcja charytatywna pod hasłem ,,Jesienna paczka dla psiaczka”

• 16.11.2021 21:59
      • Galeria zdjęć -> TUTAJ
      • Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w pomoc bezdomnym zwierzętom wspierając schronisko dla psów „Podaj łapę” w Tatarach. Udało się zebrać bardzo dużo pożywienia, kocyków, zabawek, środków czystości i wiele innych rzeczy niezbędnych naszym czworonożnym przyjaciołom. Wszyscy darczyńcy wzięli udział w loterii fantowej zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski.

W czasie wizyty w zaprzyjaźnionym przytulisku szkolną delegację oprowadzał kierownik schroniska Pan Roman Brzozowski, który z wielką pasją i radością opowiadał o pracy ze zwierzakami. Wiele psów to zwierzęta, które były bite, głodzone i porzucone przez właścicieli, dlatego tak bardzo potrzebują ciepła i czułości. ,,Nasze schronisko – mówił pan R. Brzozowski – to miejsce, w którym nie jest ważna ani metryka, ani wygląd psiaka, to azyl, w którym każdy niechciany zwierzak znajdzie ciepły kąt i pełną miskę”.

Akcja charytatywna pod hasłem ,,Jesienna paczka dla psiaczka” to znakomity przykład na to, że już od najmłodszych lat warto uczyć miłości i szacunku do wszystkich zwierząt: tych, które są w naszych domach i tych, dla których domem jest schronisko.