• Nidzicki Jarmark Bożonarodzeniowy 2021

• 23.12.2021 15:37
      • Galeria zdjęć -> TUTAJ
      • Piątkowe popołudnie i wieczór były w naszym mieście wyjątkowe – już po raz trzeci mieliśmy bowiem okazję współorganizować Jarmark Bożonarodzeniowy, na który wszystkich Nidziczan zaprosił Pan Jacek Kosmala - Burmistrz naszego miasta.

Nasza szkoła przybyła na Jarmark z kiermaszem samodzielnie przygotowanych szopek, choinek, lampionów i innych ozdób świątecznych oraz z domowymi ciastami. Łącznie sprzedaliśmy ponad 90 bożonarodzeniowych ozdób, ponad 300 porcji smakołyków przygotowanych z 15 blaszek domowych wypieków, a wszystkich zmarzniętych pokrzepiliśmy ok. 50 litrami zimowej herbatki z pomarańczą, cynamonem i goździkami.

Jarmark Bożonarodzeniowy skupił w centrum naszego miasta wszystkich chcących działać charytatywnie i pomóc Damianowi Antczakowi. Dziękujemy wszystkim, którzy spędzili ten czas razem z nami i włączyli się do akcji pomocy - razem z nidzicką społecznością podczas Jarmarku udało się zebrać  16.618,60 złotych.

Nasze szczególne słowa podziękowania kierujemy w stronę dzieci i ich rodziców, którzy przygotowali ozdoby świąteczne - wierzymy, że gdy przyozdobioną Państwa domy w cudowny czas Bożego Narodzenia, będą przypominały o szczytnej idei niesienia pomocy tym, którzy jej potrzebują.

Kiedy gwiazdka wigilijna zabłyśnie na niebie, białe płatki za oknami dolecą do Ciebie.....

Tymi słowami, ułożonymi do ludowej melodii Rokiczanek, uczniowie klas drugich naszej szkoły pod kierunkiem pań Agnieszki Gnidzińskiej i Anny Godlewskiej, uświetniły Jarmark Bożonarodzeniowy.W strojach Mikołajów i Skrzatów ,,wyśpiewały " monitor multimedialny, który uatrakcyjni zajęcia w ich klasie. Zgodnie ze słowami śpiewanej przez dzieci pastorałki życzymy wszystkim mieszkańcom Nidzicy Wesołych Świąt.

Zapraszamy do wysłuchania kolędy w wykonaniu uczniów klasy 2 a i 2 b:

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 3 w Nidzicy:

Barbara Biedrzycka - Falba, Marzena Świderska

Fotorelacja i tekst: Jacek Maculewicz