• „Trójka CUP 2022”

• 19.05.2022 11:41
        • Galeria zdjęć -> TUTAJ
        • W środę 18.05.2022, z okazji zbliżającego się Święta Szkoły Podstawowej nr 3 im. Janusza Korczaka w Nidzicy, na boisku zewnętrznym naszej placówki odbył się turniej piłki nożnej o Puchar Dyrektora SP3.

W zawodach wzięło udział 5 zespołów:

SP Łyna, SP Rączki, SP3 Nidzica, SP2 Nidzica, SP1 Nidzica.

Turniej rozpoczął się o godzinie 9:00, a rozegrane mecze obfitowały w mnóstwo ciekawych akcji, które finalnie zamieniały się w pięknej urody bramki. Turniej przebiegał w miłej i przyjaznej atmosferze. Uczniowie sprawdzali własne możliwości i wyszkolenie piłkarskie w duchu walki fair play. Mieli okazję poznać nowych rówieśników oraz spotkać tych już zaprzyjaźnionych z różnych placówek. Rozegrano w sumie 10 meczów, a klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

I miejsce – SP 1 Nidzica

II miejsce – SP 3 Nidzica

III miejsce – SP 2 Nidzica

IV miejsce – SP Rączki

V miejsce – SP Łyna

Nagrody indywidualne otrzymali:

· KRÓL STRZELCÓW Kacper Dąbkowski (SP1 Nidzica)

· NAJLEPSZY BRAMKARZ TURNIEJU – Piotr Fydrych (SP3 Nidzica)

· NAJLEPSZY ZAWODNIK ATAKUJĄCY – Borys Urbański (SP2 Nidzica)

· NAJLEPSZY ZAWODNIK BRONIĄCY – Karol Nowakowski  (SP3 Nidzica).

Niewiele zabrakło naszej drużynie do zajęcia I miejsca, gdyż o nim zdecydowała tylko różnica zdobytych podczas całego turnieju bramek. W meczu o pierwsze miejsce prowadziliśmy 1:0, ale niestety nasi rywale doprowadzili do remisu, co dało im zwycięstwo w zawodach. Jesteśmy dumni z naszego zespołu, gdyż nasza drużyna w krótkim odstępie czasu podniosła bardzo swoje umiejętności.

Sędziami turnieju byli:

Sędzia Warmińsko – Mazurskiego ZPN – Daniel Bugajski

Uczeń klasy 7b – Bartosz Karpiński

Spotkania pod nadzorem obydwu Panów przebiegały bez zarzutów.

Dziękujemy zawodnikom za dostarczone nam emocje, a także opiekunom drużyn za przygotowanie zawodników do turnieju.

Swoją obecnością podczas turnieju zaszczycili nas goście: Pan Burmistrz Miasta – Jacek Kosmala, Pan Wiceburmistrz – Zbigniew Targowski, Pani Dyrektor CUW – Joanna Dobroń, Pan Przewodniczący Komisji Oświaty, Zdrowia i Sportu – Andrzej Arcyz .

To ogromne przedsięwzięcie nie udałoby się gdyby nie wsparcie firm: ZINA, GMINA NIDZICA 100% MAZURY, AGG SPORT, KAMET, WIN Point, PSS Społem Nidzica.

Szczególne podziękowania kierujemy do rodziców naszych uczniów, którzy poświęcili swój czas by być razem z nami w trakcie całego turnieju. To dzięki nim i ich zaangażowaniu nasz turniej stał na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym.

Koordynator turnieju – Karol Rudziński

Obsługa techniczna i medialna - Jacek Maculewicz