• Wycieczki rowerowe czwartoklasistów

• 19.11.2021 10:27
      • Galeria zdjęć -> TUTAJ
      • W ostatnim tygodniu czerwca odbyły się w naszej szkole wycieczki rowerowe do Szkółki leśnej „Dąbrówka”. Uczniowie klas 4 A i 4 B, którzy zdali egzaminy na kartę rowerową, mogli zweryfikować w praktyce swoją wiedzę dotyczącą znajomości przepisów w ruchu drogowym oraz umiejętności jazdy na rowerze. Sygnalizacja skrętu w prawo lub w lewo, jazda w kolumnie rowerowej, zachowanie się na przejeździe dla rowerzystów oraz przejściu dla pieszych odbywała się pod czujnym okiem nauczycieli: Joanny Czeszejko, Małgorzaty Zakrzewskiej, Jacka Maculewicza oraz Jacka Gnidzińskiego. Trasa wycieczki wiodła ścieżką rowerową przez Nidzicę, Nibork i lasek miejski. Czas na zasłużony odpoczynek i posiłek wszyscy spędzili na świeżym powietrzu, otoczeni zielenią drzew. Wspólnie rozpaliliśmy ognisko i upiekliśmy kiełbaski. Dziewczyny z paniami grały w ringo, w piłkę nożną oraz kalambury. Chłopcy ruszyli z p. J. Gnidzińskim dalej zwiedzać malownicze zakątki naszej gminy.

Wycieczka była udana, pogoda i humory dopisywały. Zmęczeni, ale uśmiechnięci wróciliśmy do szkoły, a nasze wesołe miny świadczą o tym, że świetnie się bawiliśmy.

Pozdrawiamy w wakacyjnych humorach !