• Zakończenie udziału klasy 4 a w ogólnopolskim projekcie - „Przedsiębiorczość. Jak zrealizować pomysł”

• 19.11.2021 10:49
      • Galeria zdjęć -> TUTAJ
      • Uczniowie klasy 4 a zakończyli udział w ogólnopolskim projekcie „Przedsiębiorczość. Jak zrealizować pomysł”. Jego organizatorem jest Fundacja Uniwersytet Dzieci, która działa na rzecz pozytywnej zmiany w edukacji.

Najważniejszymi założeniami projektu była praca metodą pytań i doświadczeń. Ta metoda pozwoliła rozbudzić w dzieciach ciekawość, która wzmagała chęć do poznawania inspirującego świata nauki i odkrywania własnych pasji.

W ramach projektu uczniowie klasy 4 a zrealizowali 8 wybranych scenariuszy „Dlaczego złość jest nam potrzebna ?”, „Jak skutecznie działać w zespole ?”, „Jak trenować myślenie ?”, „Jak uczyć się na własnych błędach ?”, „Jak wspólnie zapracować na sukces ?”, „Jak zrobić coś dobrego dla innych ?”, „Jak gimnastykować wyobraźnię ?”, „Jak zaplanować wycieczkę ?”.

Jednym z zadań, które wymagało współpracy z domownikami było wyzwanie znane na całym świecie pod nazwą „Marshmallow challenge”. Polegało ono na tym, aby mając do dyspozycji 20 nitek nieugotowanego makaronu spaghetti, 1 metr taśmy malarskiej, 1 metr sznurka, 1 żelkę (piankę) Marshmallow w ciągu 18 minut zbudować wieżę o minimalnej wysokości 50 cm, na której utrzyma się pianka Marshmallow. Efekty zmagań ochotników można podziwiać na fotografiach. Jak widać, klasa 4 a żadnych wyzwań się nie boi.

Projekt z klasą 4 a koordynowała pani Małgorzata Zakrzewska.