• Zaproszenie na boisko wielofunkcyjne

     • Zapraszamy na nasze boisko wielofunkcyjne, które w LIPCU otwarte będzie w każdy wtorek, środę, czwartek, piątek i sobotę w godz. 16.00 - 20.00.

      W soboty i w niedziele w godz. 9.00 - 13.00 na boisku odbywać się będą zajęcia tenisa ziemnego w 2 grupach wiekowych.

     • Wycieczka rowerowa uczniów klasy 4b

     • Tysiąca niezapomnianych wakacyjnych przygód, ale przede wszystkim BEZPIECZNEGO WYPOCZYNKU.

      O zasadach bezpieczeństwa pamiętajcie nad wodą, na górskich szlakach, w lesie i na rowerowych ścieżkach.

      BEZPIECZNYCH WAKACJI życzą Wam Wszystkim i pozdrawiają z wycieczki rowerowej uczniowie klasy 4b wraz z opiekunami: Jackiem Gnidzińskim, Jackiem Maculewiczem.

      Zapraszamy do obejrzenia nagrania na facebook'u szkoły.

     • Laureaci Regionalnego Konkursu Literackiego "Rodzinne dyktando z humorem"

     • Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasi uczniowie zostali laureatami Regionalnego Konkursu Literackiego "Rodzinne dyktando z humorem" dla uczniów z powiatu nidzickiego, działdowskiego, szczycieńskiego i nowomiejskiego.

      Organizatorem konkursu był PORE, a honorowy patronat objął Starosty Powiatu Nidzickiego, pan Paweł Przybyłek.

      Zadaniem uczniów było stworzenie spójnej, ciekawej i zabawnej historii o wymarzonym dniu spędzonym w gronie rodziny. Tekst, jak przystało na dyktando, musiał zawierać słowa z trudnościami ortograficznymi.

      A oto nasi zwycięzcy:

      I miejsce - Zuzia Marcjanik (kl. 6b)

      II miejsce - Ada Kowalik (kl. 6b)

      III miejsce - Michał Najmuła(kl. 5b)

      Gratulujemy wszystkim!

     • Zakończenie roku szkolnego 2023/2024

     • Rok szkolny 2023/2024 przeszedł dziś do historii - przed nami wytęsknione WAKACJE. Nasze ostatnie spotkanie w gronie całej szkolnej społeczności było okazją do nagrodzenia uczniów wyróżniających się największymi osiągnięciami i pożegnania na 2 miesiące. Bawcie się cudownie, by we wrześniu wrócić wypoczęci, stęsknieni za sobą i z bagażem nieopisanych wspomnień.

      Uroczystość była również okazją do podziękowania Rada Rodziców za ich nieocenioną pomoc w kreowaniu szkolnej rzeczywistości.

      Pożegnaliśmy dziś dwie nasze nauczycielki - Panie Małgosię Zakrzewską i Olę Dembowską, którym serdecznie dziękujemy za serce i zaangażowanie włożone w rozwój naszych wychowanków oraz za każdy dzień wspólnej koleżeńskiej pracy.

      Za niemal 30 lat pracy w TRÓJCE podziękowaliśmy również naszemu konserwatorowi Mirkowi Samsel, który właśnie przechodzi na emeryturę.

      CUDOWNYCH WAKACJI!

     • Zakończenie roku szkolnego 2023/2024 dla klasy VIII

     • Życie składa się z różnych chwil - radosnych i przyjemnych, z momentów, kiedy odczuwa się porażkę i smutek, ale też zwycięstwo i satysfakcję.

      Staraliśmy się jak najlepiej towarzyszyć Wam w nich wszystkich i jak najlepiej przygotować Was do ruszenia w świat. Wy uczyliście się od nas, ale i my od Was, bo życie na każdym etapie jest niekończącą się nauką.

      Wszystkiego dobrego i do zobaczenia już poza murami szkoły, która już na zawsze pozostanie Waszą.

      Razem z Dyrekcją TRÓJKI Nidzica, Panią Marzeną Świderską i Jackiem Gnidzińskim Wychowawczyni Wiesława Tymieniecka.

      Foto: Jacek Maculewicz.

      Zapraszamy do obejrzenia nagrania z balu ósmoklasistów na facebook'u szkoły.

     • Drużyna BRD z ,,Trójki” na III MIEJSCU w Mistrzostwach Polski BRD

     • Drużyna BRD z ,,Trójki” na III MIEJSCU w Mistrzostwach Polski BRD.

      W XLV Finale Krajowym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który się odbył w dniach 17-19.06.2024 w Tarnawie Dolnej, w woj. małopolskim nasza drużyna, reprezentująca woj. warmińsko-mazurskie i nasze miasto stanęła na podium zajmując zaszczytne III miejsce.

      Skład drużyny: Zuzanna Brud, Maria Smolińska, Przemysław Węgierski,  Aleksander Fydrych.

      Olbrzymim sukcesem są również wyniki klasyfikacji indywidualnej, w której to nasza uczennica Marysia Smolińska zajęła II miejsce w Polsce, a Przemek Węgierski IV miejsce w Polsce.

      W zawodach wzięło udział 16 najlepszych wojewódzkich ekip i drużyna gospodarzy, a zwycięska drużyna z Małej Szkoły w Szopie będzie reprezentowała we wrześniu nasz kraj w Finale Europejskim ETEC 2024 w Paryżu.

      W dniach 06-07.06.2024 w Bierzwniku w woj. zachodniopomorskim odbył się XLV Finale Krajowym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w kat. starszej. Nasi uczniowie również reprezentowali woj. warmińsko – mazurskie. Ogromną determinacją i wolą walki o jak najlepszy wynik wykazali się uczniowie: Alicja Witkowska Piotr Fydrych Dawid Korpal. Ostatecznie nasza drużyna zajęła X miejsce drużynowo.

      Poziom rywalizacji w obu Finałach był bardzo wysoki, w kat. starszej zwycięska Drużyna z Czarnej pierwszy raz w historii turnieju napisała testy bezbłędnie.

      Zwycięzcom GRATULUJEMY!

      Trener : Jacek Gnidziński.

     • Wycieczka do Krakowa i Energylandii

     • Ahoj przygodo!!!

      Końcówka roku szkolnego, 17 i 18 czerwca dla czterdziestu czterech uczniów naszej szkoły obfitowała w zastrzyk emocji i adrenaliny podczas wycieczki do Energylandii. W poniedziałek 17 czerwca dzieci wraz z Panią Przewodnik i Nauczycielami zwiedziły Kraków, a w nim m.in. Wawel i Stare Miasto. Po 3 godzinnym zwiedzaniu Dzieci kupiły pamiątki i udały się na nocleg do Hotelu, gdzie zjadły obiadokolację i spędzały czas na integracji oraz odpoczynku . Wtorek 18 czerwca zaczął się śniadaniem w postaci szwedzkiego stołu i wyjazdem na przygodę do Energylandii by już od godz.10.00 cieszyć się olbrzymim parkiem rozrywki Atrakcjom nie było końca... Hyperion, Twister a nawet Wodny Park rozrywki zrobiły na dzieciach wielkie wrażenie, które na lata pozostanie w ich pamięci. Mimo zmęczenia, uśmiech nie schodził z naszych twarzy i tej radości oraz NIEZAPOMNIANYCH WAKACYJNYCH PRZYGÓD życzymy dziś Wam wszystkim Uczniowie TRJKI Nidzica wraz z opiekunami: Pawłem Jankowskim, Joanną Wińską-Kostką i Andrzejem Rusiem.

     • Wizyta Pana dzielnicowego w szkole

     • Nadeszły upragnione wakacje, a z ich okazji naszą szkołę odwiedził dzielnicowy z KPP, aby przypomnieć uczniom zasady bezpiecznego zachowania się podczas letniego wypoczynku. Zostały utrwalone zasady poruszania się na drodze i właściwego przechodzenia przez jezdnię, zasady ograniczonego zaufania w stosunku do obcych, jak bezpiecznie i prawidłowo jeździć rowerem oraz jak zachować bezpieczeństwo w domu podczas nieobecności rodziców, jak rozważnie korzystać z kąpielisk w okresie wakacji. Na zakończenie dzieci z klas I-III mogły zobaczyć jak od środka wygląda radiowóz policyjny. Życzymy wszystkim wspaniałego wypoczynku i bezpiecznych wakacji.

      Koordynator : Joanna Czeszejko.

     • Podziękowanie dla członków Szkolnej Kasy Oszczędności

     • Członkowie Szkolnej Kasy Oszczędności udali się 20 czerwca do pizzerii w podziękowaniu za udział w konkursie w ramach projektu ”TalentowiSKO” oraz promocję oszczędzania przez Bank Spółdzielczy w Nidzicy. Było smacznie i wesoło. Niestety, część uczniów z powodu choroby nie mogła być z nami. Życzymy im szybkiego powrotu do zdrowia. Każdy członek SKO otrzymał upominek, zaś osoby, które zaoszczędziły najwięcej pieniędzy otrzymały plecaki. Serdecznie dziękujemy za miły gest i możliwość gromadzenia kapitału. Zachęcamy do oszczędzania od przyszłego roku szkolnego. Warto oszczędzać!

      Członkowie SKO wraz opiekunami: Bogumiłą Ruś i Justyną Rogowską.

     • Uczniowie klas drugich na Ranczo-Górowo

     • 19 czerwca klasy 2a i 2b, korzystając z pięknej pogody, odwiedziły @Ranczo- Górowo.

      Celem wyjazdu było poznanie środowiska życia zwierząt gospodarskich, promowanie aktywnego stylu życia oraz doskonała zabawa na świeżym powietrzu.

      Na początku wizyty Pani Julia opowiedziała nam o zwierzętach w gospodarstwie, a potem ,,dzikie konie", ,,szalone alpaki" i ,,zwierzaki-slodziaki" ruszyły do dzialania. Każdy miał możliwość przejażdżki konnej, karmienia alpak i kóz. Nie zabrakło baniek mydlanych, przeciągania liny czy zawodów hobby-horses, a na koniec ognisko i pieczenie kiełbasek.

      Dziękujemy właścicielom Ranczo-Górowo za miło spędzony dzień, który na długo pozostanie w naszej pamięci.

      Ewa Szwarc, Marta Szymańska.

     • Dzień Mamy i Taty

     • 18 czerwca w naszej szkole obchodziliśmy bardzo ważny dzień - Dzień Mamy i Taty.

      Z tej okazji nasi najmłodsi wychowankowie przygotowali swoim mamusiom i tatusiom zabawne występy, prezenty i bajecznie pyszny tort, za który dziękujemy Pani Nataliia Kris .

      Dziękujemy za Waszą obecność Kochani Rodzice, to dla nas bardzo ważne, aby pielęgnować rodzinną miłość i wzajemny szacunek. Było nam niezwykle miło Was gościć!

      Dyrektor Marzena Świderska oraz wychowawczynie: Ola Dembowska i Joasia Sątowska.

      Pomoc w przygotowaniu: Joanna Tyberska oraz Jacek Maculewicz /galeria foto/.

     • Bal klas trzecich

     • 18 czerwca odbył się bal klas trzecich. Wszyscy bawiliśmy się doskonale, a przerwę między tańcami umilił nam występ naszej początkującej skrzypaczki Hani.

      Dziękujemy Rodzicom za wyposażenie dzieci w ich ulubione przekąski i napoje, a przede wszystkim pani Magdalenie, której tort był po prostu pysznym dziełem sztuki.

      Wielkie brawa należą się Lenie i Natalii, które po raz pierwszy wystąpiły w roli DJ-ek (dziękujemy panu Jackowi za ich przygotowanie).

      Nie wszyscy uczniowie z powodu choroby dotarli na bal - pozdrawiamy ich serdecznie i życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

      Urszula Sobuń i Ewa Szechińska.

     • Wizyta uczniów kl. Ib w Miejsko - Gminnej Bibliotece Publicznej w Nidzicy

     • Z wizytą w zamkowej bibliotece...

      18 czerwca uczniowie klasy I b odwiedzili nidzicki zamek, a dokładniej Miejsko - Gminną Bibliotekę Publiczną w Nidzicy. Uczestniczyli tam w lekcji bibliotecznej, podczas której zostali zapoznani z pracą bibliotekarza, księgozbiorem, zasadami wypożyczania książek. Nie obyło się bez czytania dzieciom bajki przedstawionej w formie teatrzyku. Na koniec pobytu bawiły się w istniejącej w bibliotece sali zabaw i zostały poczęstowane przez przemiłe Panie cukierkami.

      Wędrówkę zakończyliśmy integracyjną degustacją pizzy w Pizzerii Gruby Benek.

      Najedzeni, w dobrym nastroju i z zapałem czytelniczym wróciliśmy do naszej szkoły.

      Opiekunowie: Agnieszka Gnidzińska, Ryszarda Dumińska.

     • Dziękczynna pielgrzymka klas trzecich do Gietrzwałdu

     • 13 czerwca dzieci z klasy 3a i 3 b wraz z rodzicami, paniami wychowawczyniami, panią katechetką i księdzem odbyli dziękczynną pielgrzymkę do Gietrzwałdu, aby podziękować za dar pierwszej spowiedzi i komunii świętej.

      Po mszy świętej w bazylice, nabraniu wody ze źródełka i wspólnych zdjęciach odbyło się ognisko, pieczenie kiełbasek oraz wspólna integracja.

     • Ostatnie pożegnanie Joanny Moszczyńskiej (Kordowskiej) - absolwentki Szkoły Podstawowej nr 3 w Nidzicy

     • Z nieopisanym smutkiem informujemy, że odeszła Asia Kordowska /dziś Moszczyńska/ - absolwentka naszej szkoły, najmłodsza siostra, ukochana żona, mama... cudowna, ciepła i zawsze uśmiechnięta...

      Pozostaniesz Asiu w naszych sercach z Twoją radością życia i uśmiechem, pozostaniesz i w piosenkach, które podczas szkolnych przedsięwzięć razem wyśpiewaliśmy.

      Zostawiłaś pogrążonych w bólu Rodzinę i Przyjaciół, którym składamy najszczersze wyrazy ubolewania.

      Nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 3 w Nidzicy.

     • Turniej piłki nożnej „Od Przedszkola do Old Boya”

     • "Od Przedszkola do Old Boya”

      Po raz kolejny nasi najmłodsi uczniowie wzięli udział w turnieju piłki nożnej „Od Przedszkola do Old Boya” organizowanym przez stowarzyszenie Old Boys Nidzica. W turnieju zmagało się siedem drużyn, system rozgrywek każdy z każdym. W rezultacie nasza reprezentacja szkoły zaliczyła cztery zwycięstwa, jeden remis i jedną przegraną. W przerwie został rozegrany mecz Old Boys Nidzica – Dziennikarze, a pozostali zawodnicy mogli zjeść ciepły posiłek. Przy tej okazji zachęcamy do kibicowania Polskiej Reprezentacji w Mistrzostwach Europy.

      Paweł Jankowski.

     • Laureaci tegorocznej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady z matematyki OLIMPUSEK dla klas I - III

     • Laureaci są wśród nas...

      Uczniowie naszej szkoły 20 marca 2024 r. brali udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie z matematyki OLIMPUSEK dla klas I - III. Olimpiada stanowi zewnętrzne źródło oceny poziomu wiedzy uczniów na danym etapie kształcenia ( klasy I, II, III).

      Miło nam poinformować, iż laureatami tej tegorocznej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady z matematyki zostali uczniowie klasy I B:

      Stanisław Siedlecki i Amelia Cendrowska , którzy zajęli XV miejsce w Polsce na 4800 uczestników.

      Gratulacje!

      Nauczyciel przygotowujący: Agnieszka Gnidzińska.

     • Uczniowie kl. 1a na "Żywym Spotkaniu z Rycerzem"

     • Działalność charytatywna na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to nasza wielka duma . W ramach tegorocznego WOŚP Bractwo Rycerskie Komturii Nidzickiej zaproponowało ,,Żywe Spotkanie z Rycerzem " .

      W toku licytacji klasa 1 a z wychowawczynią Edytą Chmielewską wygrała w/w wydarzenie. Długo czekaliśmy na tą wizytę, aż nadszedł ten upragniony dzień.

      Dzisiaj byliśmy uczestnikami spotkania, podczas którego poznaliśmy historię bractwa rycerskiego oraz dowiedzieliśmy się kilku ciekawostek z epoki średniowiecza.

      Dzieci miały możliwość obejrzenia z bliska walki rycerzy, a po jej zakończeniu przymierzenia elementów zbroi rycerskiej.

      Bractwo komturii zadbało o przygotowanie różnych ciekawych zabaw, w których chętnie braliśmy udział. Strzelanie z łuku, czy też samodzielne wybijanie monet pod okiem Damy Dworu p. Ewy Zdancewicz - które było nie lada przeżyciem. Wizyta w nidzickim zamku pod okiem Bractwa Komturii przyniosła nam wiele pozytywnych emocji . Na podsumowanie jedna z uczennic powiedziała: ,, Szkoda, że do nocy nie możemy tu zostać". Bardzo dziękujemy za poświęcony czas i przygotowanie wspaniałej lekcji.

      Edyta Chmielewska i Joanna Tyberska.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Janusza Korczaka w Nidzicy
   • ul. 1 Maja 42, 13-100 Nidzica
    Poland
   • (+48) 89-625-32-54
   • E-mail szkoły: sekretariat@sp3nidzica.edu.pl
   • E-mail dyrektora szkoły: dyrektor@sp3nidzica.edu.pl
   • E-mail wicedyrektora szkoły: wicedyrektor@sp3nidzica.edu.pl
   • Email administratora strony internetowej: kontakt@sp3nidzica.edu.pl
  • Logowanie