• Realizacja projektu "Kącik Porad Językowych"

     • Kochani

      Chwalimy się realizacją ostatniego z trzech projektów Uczniowskiego Budżetu Obywatelskiego! "KĄCIK PORAD JĘZYKOWYCH"- kwota projektu 3000 zł!!!!

      Galeria zdjęć->TUTAJ

      CUDOWNYCH RODZICÓW MAMY.
      Z całego serca dziękujemy Radzie Rodziców przy SP3 za możliwość zrealizowania snutych latami marzeń. Dzięki projektowi UBO i przy finansowym wsparciu przez RR stworzyliśmy w pracowni polonistycznej Kącik Porad Językowych.
      Został on wyposażony w wygodny zestaw wypoczynkowy, gry edukacyjne (Story Cubes, karty Dixit, gry językowe) słowniki języka polskiego, frazeologiczne, poprawnej polszczyzny, poradniki językowe. Z funduszy RR zakupiliśmy także elementy dekoracyjne do kącika, którego wspaniałą ozdobą jest fototapeta ,,Słoneczny las" .
      Uwielbiamy przebywać w tym kąciku. Niemalże w kawiarnianej atmosferze, często delektując się herbatką, spędzamy tu wolny czas. Pracujemy podczas lekcji języka polskiego czy zajęć pozalekcyjnych. Gramy w gry edukacyjne, poszukujemy norm językowych, rozwiązujemy arkusze egzaminacyjne, dyskutujemy, żartujemy...
      A wszystko po to, by doskonalić sprawność językową.
      I choć wygląd pracowni nie sprawia, że wiedza sama wchodzi nam do głowy, to z pewnością przyjemniej jest rozwijać swoje umiejętności w takim miejscu.
      Jesteśmy bardzo wdzięczni RR za ufundowanie nam potrzebnych rzeczy do Kącika.
      Pragniemy również podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do uczynienia z pracowni nr 19 cudownego miejsca, którego mogą nam inni pozazdrościć.
      Dziękujemy p. Joannie Szczepkowskiej za pomoc finansową, dzięki której zakupiliśmy głośniki, materiały piśmiennicze i czajnik elektryczny.
      Dziękujemy p. Marzenie Zakrzewskiej za podarowanie nam pięknego bukietu kwiatów.
      Dziękujemy p. Małgorzacie Witkowskiej oraz p. Agnieszce Cieżkiej-Siedleckiej za pomoc w zakupach potrzebnych materiałów.
      Dziękujemy p. Adamowi Rudzińskiem za montaż mebli. Dziękujemy p. Grzegorzowi Sikorskiemu oraz p. Pawłowi Jankowskiemu za położenie fototapety.
      Cały post możemy podsumować zdaniem: "Cudownych Rodziców mamy."
      Członkowie Klubu Młodych Językoznawców z liderem grupy Pawłem Chmielewskim oraz opiekunem p. Anią Borkowską.

     • Realizacja projektu "Korczakowska Aleja Klonów"

     • Kochani

      Chwalimy się realizacją drugiego z trzech projektów Uczniowskiego Budżetu Obywatelskiego! KORCZAKOWSKA ALEJA KLONÓW - kwota projektu 3000 zł!!!!

       

      Nasza Korczakowska Aleja Klonów, to już nie tylko projekt - to fakt, którego pierwszy etap za nami. Zadanie na ten rok zostało niemal zakończone - pozostało zabezpieczyć nasze klony tyczkami, które dadzą im "stabilność" przed jesienno-zimowymi wiatrami.

      A przecież dopiero początek, bo w przyszłym roku będziemy chcieli "wykreować" strefę "niskiej zieleni", z którą nasza Aleja będzie jeszcze piękniejsza- będą to zimozielone krzewy, może kwiaty... będzie ślicznie.

      Dla wszystkich naszych Przyjaciół i Sympatyków ciekawych tego, jak powstawała Aleja na poszczególnych etapach prac mamy dziś filmik o tym, że wspólnymi siłami możemy "przenosić góry", a już z pewnością... wyrwać żywopłot i zasadzić drzewa.

      Projekt zrealizowano z finansowym wsparciem naszej Rady Rodziców przy SP3, w ramach Uczniowskiego Budżetu Obywatelskiego, a przy poszczególnych jego etapach - nie tylko siłą mięśni - służyli mi: Asia Sątowska, Darek Burski, Mirek Samsel, Jacek Gnidziński, Kazik Wrotek, Paweł Jankowski oraz Karol Rudziński - wszystkim Wam SERDECZNIE DZIĘKUJĘ za nieocenioną pomoc, która sama w sobie była cudownym doświadczeniem.

      Jacek Maculewicz - autor i koordynator projektu.

     • Realizacja projektu "Zaczarowane kolory w Trójce"

     • Kochani

      Chwalimy się realizacją pierwszego z trzech projektów Uczniowskiego Budżetu Obywatelskiego! "ZACZAROWANE KOLORY W TRÓJCE" - kwota projektu 1270 zł!!!!

      Galeria zdjęć->TUTAJ

      Kolory są nieodłącznym elementem naszego otoczenia. Wpływają na emocje, doznania, rozumienie świata i relacje z innymi. 17 kwietnia 2023 roku zakończyliśmy realizację projektu ,,Zaczarowane kolory w Trójce " sfinansowanego przez Radę Rodziców zgodnie z regulaminem Uczniowskiego Budżetu Obywatelskiego. Dzięki przyznanym funduszom zakupione zostały materiały plastyczne i papiernicze - farby, kredki, flamastry, pędzle , kolorowe papiery, balony, paletki do mieszania farb, kolorowanki XXL oraz kartonowe domki.
      Projekt był realizowany w oddziałach przedszkolnych.
      Głównym celem projektu było utrwalenie umiejętności rozpoznawania kolorów, rozwijanie umiejętności artystycznych oraz integracja dzieci podczas wspólnej zabawy.
      Realizując projekt dzieci bawiły się kolorami, mieszały je, nazywały i malowały.
      Koordynatorem projektu była Pani Edyta Chmielewska.
      Realizatorzy projektu: dzieci z oddziału O A z wychowawcą Edytą Chmielewską, dzieci z oddziału O B z wychowawcą Martą Szymańską oraz dzieci z OP z wychowawcą Aleksandrą Dembowską.
      Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

   •  

    Zgodnie z regulaminem Uczniowskiego Budżetu Obywatelskiego przedstawiamy wyniki głosowania, a co za tym idzie wyłaniamy zwycięski projekt UBO.

    "Pomysły nie mają sensu bez ich realizacji, a realizacja nie ma wartości bez pomysłów".

    W głosowaniu oddano 350 poprawnych głosów, na 409 uprawnionych uczniów Trójki!- brawo Wy, rozumiecie, że macie realny wpływ na Waszą szkołę!

    1sze miejsce zyskując 68,6 % głosów zdobył projekt pt.: "KORCZAKOWSKA ALEJA KLONÓW"- kwota projektu 3000 zł

    2gie miejsce zyskując 16,3 % głosów zdobył projekt pt.: " KĄCIK PORAD JĘZYKOWYCH W TRÓJCE" - kwota projektu 3003,80 zł

    3cie miejsce zyskując 15,1% głosów zdobył projekt pt.: " ZACZAROWANE KOLORY W TRÓJCE" - kwota projektu 1270 zł

    WSZYSTKIM SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

    Jednocześnie, chcąc docenić kreatywność, zaangażowanie, chęć współpracy z Radą Rodziców oraz chcąc pokazać, że Radzie podobają się wszystkie zgłoszone projekty, zdecydowaliśmy wesprzeć finansowo wszystkie trzy projekty!!!! Zastanawiacie się jak podzielimy przeznaczony budżet 3000 zł na UBO?!?

    Rada Rodziców Trójki wyznaje zasadę: PO CO DZIELIĆ, SKORO MOŻNA MNOŻYĆ?!?! Zwiększamy budżet przewidziany na UBO do 7273,80!!!

    SPONSORUJEMY KAŻDY PROJEKT W CAŁOŚĆI- czekamy na Wasze realizacje.

    Takie rzeczy tylko w Trójce!!!

    • Uczniowski Budżet Obywatelski

    • Miło nam poinformować, że Rada Rodziców rozpoczyna akcję  „Uczniowski Budżet Obywatelski”. Inicjatywa polega na tym, że Rada Rodziców oddaje do dyspozycji uczniów część swojego budżetu tj. 3 000 zł.


     Celem Budżetu Uczniowskiego jest zaangażowanie uczniów do aktywnego współtworzenia życia szkoły i  podejmowania inicjatyw na rzecz społeczności szkolnej. Projekty zgłaszane do Budżetu Uczniowskiego to każda inicjatywa uczniowska, która przyczynia się do rozwoju szkoły, a w szczególności: poprawienia jakości życia, funkcjonowania i nauki w szkole (np. nowe wyposażenie szkoły, zakup sprzętu szkolnego) czy organizacja wydarzeń o charakterze kulturalnym, edukacyjnym lub sportowym.

     Budżet Uczniowski może być przeznaczony wyłącznie na zadania, które docelowo realizowane będą na terenie szkoły.
     Proponowany Projekt musi być skierowany do możliwie dużej liczby odbiorców (czyli wykraczać poza zasięg jednego zespołu klasowego). Projekt musi być zgodny z zasadami działania szkoły, jej misją, prawem oświatowym oraz statutem  szkoły.

     Zgłoszenie projektu odbywa się na przygotowanym wniosku (w załącznikach) od 01 października do 31 października 2022 roku.

     Wniosek należy dostarczyć do sekretariatu szkoły.

     Ocena merytoryczna i formalna projektów zostanie przeprowadzona przez Zespół Szkolnego Budżetu Uczniowskiego w skład której wejdą: przedstawiciele Dyrekcji oraz Rady Rodziców. Projekty zgodne z wymaganiami merytorycznymi i formalnymi przechodzą do etapu wyborów i można promować je wśród społeczności szkolnej.

     Zwycięski projekt  lub projekty zostaną wyłonione w wyniku głosowania powszechnego wśród uczniów, które odbędzie się ustalonym wcześniej terminie.  Ogłoszenie projektu/(ów) skierowanego/(ych) do realizacji nastąpi do w terminie ustalonym w regulaminie.
     Liczymy na aktywne uczestnictwo w projekcie Dzieci i Nauczycieli.

     Razem możemy więcej!!!

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Janusza Korczaka w Nidzicy
   • ul. 1 Maja 42, 13-100 Nidzica
    Poland
   • (+48) 89-625-32-54
   • E-mail szkoły: sekretariat@sp3nidzica.edu.pl
   • E-mail dyrektora szkoły: dyrektor@sp3nidzica.edu.pl
   • E-mail wicedyrektora szkoły: wicedyrektor@sp3nidzica.edu.pl
   • Email administratora strony internetowej: kontakt@sp3nidzica.edu.pl
  • Logowanie