Warsztaty w ramach Szkolnego Koła Informatycznego z uczniami kl. 2 a
11.01.2023 17:09Galeria zdjęć->TUTAJ
W końcu uczniowie kl. II a mieli możliwość uzyskać odpowiedź na nurtujące ich pytanie - Co potrafi tajemnicze urządzenie stojące w centrum pracowni informatycznej?
Dzięki warsztatom zrealizowanym w czwartek 5.01.2023 r. w ramach SZKOLNEGO KOŁA INFORMATYCZNEGO dowiedziały się, że jest to drukarka 3D mogąca tworzyć wiele ciekawych i przydatnych przedmiotów. Największe zainteresowanie wzbudziły jednak roboty, które jeździły, zmieniały kolory, wydawały dźwięki, układały kostkę RUBIKA i wykonywały komendy wydawane przez dzieci.
Bardzo dziękuję Karolowi Rudzińskiemu za uchylenie drzwi do świata robotyki i automatyki w miłej i przyjaznej atmosferze.
Wychowawca: Ewa Szechińska.Mobilne Laboratoria Przyszłości - nauka i zabawa w jednym
11.01.2023 17:10Galeria zdjęć-TUTAJ
4 stycznia 2023 roku do Szkoły Podstawowej nr 3 zawitał niebieski bus Mobilnych Laboratoriów Przyszłości, który zawierał na swym pokładzie najnowocześniejszy sprzęt. Tego dnia eksperci MLP poprowadzili warsztaty dla uczniów oraz nauczycieli, które wzbogaciły uczestników o nowe kompetencje.
Mogliśmy m.in. zaobserwować jak wygląda proces druku 3D, czy też zapoznać się z działaniem automatycznego systemu nawadniania roślin. To niezwykłe, że już dziś uczniowie mogą sami stawiać pierwsze kroki w tego typu działaniach. Wiemy jednak, że sztuczna inteligencja jest pomocna w życiu, ale nie jest w stanie zastąpić człowieka np. pod względem emocjonalnym.
Wierzymy głęboko, że umiejętność obsługi zaprezentowanych urządzeń pozwoli naszym uczniom rozwijać swój warsztat, realizować własne projekty i doskonalić umiejętności przydatne na nowoczesnym rynku pracy. Dzięki udziałowi w tym projekcie, uczniowie mają szansę rozwijać swoją kreatywność, pasje, zainteresowania i talenty, które przełożą się na lepszy start w dorosłość.
Być może nasi wychowankowie będą w przyszłości inżynierami domów wykonywanych w technice druku 3D, czy też lekarzami, którzy podejmą się trudnych wyzwań o których możemy już dziś dowiedzieć się z telewizji. Wierzymy, że wszystkie dokonania, które mamy w Polsce w niedalekiej przyszłości staną się dla każdego z nas codziennością.
Wspaniale, że podczas warsztatów kilkoro nauczycieli mogło również wymienić doświadczenia z grupą ekspertów, a tym samym poszerzyć swoją wiedzę z technologii STEAM.
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Janusza Korczaka w Nidzicy dziękuje całej ekipie Mobilnych Laboratoriów Przyszłości za profesjonalne i atrakcyjne zajęcia, mając nadzieję, że dzięki nim dostępne pomoce dydaktyczne wykorzystywane będą jeszcze bardziej twórczo i intensywnie.
Program "Mobilne Laboratoria Przyszłości" realizowany jest przy wsparciu Instytutu Badań Edukacyjnych oraz Ośrodka Rozwoju Edukacji.Mobilne Laboratoria Przyszłości w naszej szkole
11.01.2023 17:10Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła zakwalifikowała się do udziału w projekcie pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki „Mobilne Laboratoria Przyszłości”.
Mobilne Laboratoria Przyszłości to największy w Polsce projekt edukacyjno-technologiczny. Jego celem jest wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów i zapewnienie im możliwości korzystania z nowoczesnych technologii (m.in. drukarek 3D, gogli VR, robotów edukacyjnych oraz mikrokontrolerów).
Cieszymy się, że 4 stycznia 2023 zawita do nas „BUS MLP” z najnowocześniejszym sprzętem oraz ekspertami, którzy poprowadzą warsztaty dla naszych uczniów i nauczycieli.
O szczegółach projektu dowiecie się z plakatów w szkolnej gablocie.
Z pozdrowieniami szkolny koordynator: Karol Rudziński.
Zajęcia Szkolnego Koła Informatycznego
11.01.2023 17:11Galeria zdjęć->TUTAJ
W ramach programu Laboratoria Przyszłości uczymy się elektroniki oraz procesu lutowania za pomocą profesjonalnej lutownicy, ale nie tylko …
Nasi młodzi informatycy podczas zajęć SZKOLNEGO KOŁA INFORMATYCZNEGO rozwijali swoje umiejętności podczas praktycznych zajęć warsztatowych. Nie tylko lutowali, ale też podejmowali ze sobą rozmowy, wymieniając doświadczenia na temat komputerów. Uczniowie z zaangażowaniem montowali na płycie głównej elementy tj. procesor, radiator wraz z wentylatorem, kartę graficzną, czy pamięć RAM.
Bardzo cieszymy się, że mamy tak zdolną i wszechstronną młodzież, która podejmuje różne wyzwania! Słysząc słowa jednego z uczniów „Proszę Pana my mamy lutownicę w domu, także to dla nas pestka, a za chwilę …ale takiej to MY nie mamy"... i tu WIELKA RADOŚĆ”.
Wszystkim się podobało i na pewno jeszcze nie raz wykorzystamy lutownicę na zajęciaciach! Super, że Nasi podopieczni mogą poszerzać swoje horyzonty na profesjonalnym sprzęcie.
Opiekun: Karol Rudziński.Warsztaty informatyczne z grupą 0 b
11.01.2023 17:11Galeria zdjęć->TUTAJ
1 grudnia dzieci z grupy "0"b uczestniczyły w fascynujących zajęciach organizowanych przez SZKOLNE KOŁO INFORMATYCZNE. Na chłopcach największe wrażenie wywarła możliwość samodzielnego sterowania robotami, a dziewczynki pochłonęło własnoręczne drukowanie długopisami 3D. Karol Rudziński - opiekun koła - zaprezentował i wyjaśnił dzieciom tajniki działania m.in. profesjonalnej drukarki 3D, czy robota układającego kostkę Rubika.
Dziękujemy za zaproszenie i wielką przygodę w "Laboratorium Przyszłości".
Grupa "Słoneczka" z wychowawczynią.