• Laureaci Regionalnego Konkursu Literackiego "Rodzinne dyktando z humorem"

    Laureaci Regionalnego Konkursu Literackiego "Rodzinne dyktando z humorem"

    10.07.2024 07:28
    Galeria zdjęć->TUTAJ

    Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasi uczniowie zostali laureatami Regionalnego Konkursu Literackiego "Rodzinne dyktando z humorem" dla uczniów z powiatu nidzickiego, działdowskiego, szczycieńskiego i nowomiejskiego.

    Organizatorem konkursu był PORE, a honorowy patronat objął Starosty Powiatu Nidzickiego, pan Paweł Przybyłek.

    Zadaniem uczniów było stworzenie spójnej, ciekawej i zabawnej historii o wymarzonym dniu spędzonym w gronie rodziny. Tekst, jak przystało na dyktando, musiał zawierać słowa z trudnościami ortograficznymi.

    A oto nasi zwycięzcy:

    I miejsce - Zuzia Marcjanik (kl. 6b)

    II miejsce - Ada Kowalik (kl. 6b)

    III miejsce - Michał Najmuła(kl. 5b)

    Gratulujemy wszystkim!

   • Drużyna BRD z ,,Trójki” na III MIEJSCU w Mistrzostwach Polski BRD

    Drużyna BRD z ,,Trójki” na III MIEJSCU w Mistrzostwach Polski BRD

    23.06.2024 12:51
    Galeria zdjęć->TUTAJ

    Drużyna BRD z ,,Trójki” na III MIEJSCU w Mistrzostwach Polski BRD.

    W XLV Finale Krajowym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który się odbył w dniach 17-19.06.2024 w Tarnawie Dolnej, w woj. małopolskim nasza drużyna, reprezentująca woj. warmińsko-mazurskie i nasze miasto stanęła na podium zajmując zaszczytne III miejsce.

    Skład drużyny: Zuzanna Brud, Maria Smolińska, Przemysław Węgierski,  Aleksander Fydrych.

    Olbrzymim sukcesem są również wyniki klasyfikacji indywidualnej, w której to nasza uczennica Marysia Smolińska zajęła II miejsce w Polsce, a Przemek Węgierski IV miejsce w Polsce.

    W zawodach wzięło udział 16 najlepszych wojewódzkich ekip i drużyna gospodarzy, a zwycięska drużyna z Małej Szkoły w Szopie będzie reprezentowała we wrześniu nasz kraj w Finale Europejskim ETEC 2024 w Paryżu.

    W dniach 06-07.06.2024 w Bierzwniku w woj. zachodniopomorskim odbył się XLV Finale Krajowym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w kat. starszej. Nasi uczniowie również reprezentowali woj. warmińsko – mazurskie. Ogromną determinacją i wolą walki o jak najlepszy wynik wykazali się uczniowie: Alicja Witkowska Piotr Fydrych Dawid Korpal. Ostatecznie nasza drużyna zajęła X miejsce drużynowo.

    Poziom rywalizacji w obu Finałach był bardzo wysoki, w kat. starszej zwycięska Drużyna z Czarnej pierwszy raz w historii turnieju napisała testy bezbłędnie.

    Zwycięzcom GRATULUJEMY!

    Trener : Jacek Gnidziński.

   • Laureaci tegorocznej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady z matematyki OLIMPUSEK dla klas I - III

    Laureaci tegorocznej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady z matematyki OLIMPUSEK dla klas I - III

    17.06.2024 08:40
    Galeria zdjęć-TUTAJ

    Laureaci są wśród nas...

    Uczniowie naszej szkoły 20 marca 2024 r. brali udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie z matematyki OLIMPUSEK dla klas I - III. Olimpiada stanowi zewnętrzne źródło oceny poziomu wiedzy uczniów na danym etapie kształcenia ( klasy I, II, III).

    Miło nam poinformować, iż laureatami tej tegorocznej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady z matematyki zostali uczniowie klasy I B:

    Stanisław Siedlecki i Amelia Cendrowska , którzy zajęli XV miejsce w Polsce na 4800 uczestników.

    Gratulacje!

    Nauczyciel przygotowujący: Agnieszka Gnidzińska.

   • I Gminny Konkurs Malarski „Martwa Natura”

    I Gminny Konkurs Malarski „Martwa Natura”

    17.06.2024 08:10
    Galeria zdjęć->TUTAJ

    Maja Koch z klasy 5b zaprezentowała swoje umiejętności malarskie w I Gminnym Konkursie Malarskim „Martwa Natura” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Michała Kajki w Nidzicy, Burmistrza Nidzicy
    i Centrum Usług Wspólnych. Konkurs przebiegał w niezwykle twórczej atmosferze i wymagał od uczestników umiejętności zinterpretowania przygotowanej przez organizatorów martwej natury. Maja i jej praca wywalczyła III miejsce w kategorii klas 4-7. Gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy.

    Koordynator szkolny konkursu: Jolanta Skwarska.

    Fot. SP 2 w Nidzicy.

   • III Ogólnopolskie Przełajowe Biegi Grunwaldzkie

    III Ogólnopolskie Przełajowe Biegi Grunwaldzkie

    14.06.2024 09:29
    Galeria zdjęć->TUTAJ

    Na odbywających się 7 czerwca III OGÓLNOPOLSKICH PRZEŁAJOWYCH BIEGACH GRUNWALDZKICH emocji nie brakowało. Zawodnicy zmierzyli się z trudną, wymagającą trasą, która przetestowała ich wytrzymałość i umiejętności na każdym kroku. Pogoda również dodała swoim charakterem do wyzwania – pełne słońce i suche powietrze stanowiły dodatkowe utrudnienie.

    Zawodnicy rywalizowali ze sobą na różnych dystansach w zależności od kategorii wiekowej, a ich zmagania były pełne radości i sportowego ducha.

    W zawodach startowali reprezentanci naszej szkoły „TRÓJKI”.

    W kategorii dziewcząt klas IV na dystansie 500m - I miejsce w Polsce wywalczyła ZUZANNA ZALEWSKA, która nie miała sobie równych, prowadząc niemal od startu do mety.

    Drugie miejsce – dystans 300m, kat. klas 1-3 zajęła Lena Najmuła, której taktyka biegu na końcówkę przyniosła oczekiwane efekty, brawooo.

    Na szóstej pozycji w Polsce, w kategorii klas IV chłopców uplasował się Przemysław Węgierski, który miał do pokonania dystans 600m. Super Przemek, że zdołałeś do końca utrzymać wysokie tempo pomimo narastającego zmęczenia.

    9 miejsce w kat. klas VI zajęła ZUZIA KRUPIŃSKA – gratulacje .

    Cieszymy się, że wśród naszych uczniów mamy tak silną kadrę lekkoatletów, którzy dostarczyli nam mnóstwo pozytywnych emocji. Gratulujemy Wam wszystkim i dziękujemy tym, którzy podjęli trud i wysiłek w biegach przełajowych - reprezentując naszą szkołę.

    Dziękujemy organizatorom SZS OLSZTYN i współorganizatorom, którzy zapewnili doskonałą atmosferę, a także odpowiednie zabezpieczenie trasy, co przyczyniło się do bezpieczeństwa uczestników.

    Impreza zakończyła się wręczeniem pamiątkowych dyplomów za udział oraz pucharów i medali dla zawodników, którzy zajmowali miejsca 1-6.

    Relacja z biegów przełajowych pokazuje, że sportowe zmagania na świeżym powietrzu, mogą być źródłem niezapomnianych wrażeń i satysfakcji dla wszystkich uczestników.

    Opiekunowie:

    Kazimierz Wrotek, Karol Rudziński.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Janusza Korczaka w Nidzicy
   • ul. 1 Maja 42, 13-100 Nidzica
    Poland
   • (+48) 89-625-32-54
   • E-mail szkoły: sekretariat@sp3nidzica.edu.pl
   • E-mail dyrektora szkoły: dyrektor@sp3nidzica.edu.pl
   • E-mail wicedyrektora szkoły: wicedyrektor@sp3nidzica.edu.pl
   • Email administratora strony internetowej: kontakt@sp3nidzica.edu.pl
  • Logowanie