• Realizacja projektu "Kącik Porad Językowych"

    Realizacja projektu "Kącik Porad Językowych"

    18.05.2023 08:27
    Galeria zdjęć->TUTAJ

    CUDOWNYCH RODZICÓW MAMY.

    Z całego serca dziękujemy Radzie Rodziców przy SP3 za możliwość zrealizowania snutych latami marzeń. Dzięki projektowi UBO i przy finansowym wsparciu przez RR stworzyliśmy w pracowni polonistycznej Kącik Porad Językowych.
    Został on wyposażony w wygodny zestaw wypoczynkowy, gry edukacyjne (Story Cubes, karty Dixit, gry językowe) słowniki języka polskiego, frazeologiczne, poprawnej polszczyzny, poradniki językowe. Z funduszy RR zakupiliśmy także elementy dekoracyjne do kącika, którego wspaniałą ozdobą jest fototapeta ,,Słoneczny las" .
    Uwielbiamy przebywać w tym kąciku. Niemalże w kawiarnianej atmosferze, często delektując się herbatką, spędzamy tu wolny czas. Pracujemy podczas lekcji języka polskiego czy zajęć pozalekcyjnych. Gramy w gry edukacyjne, poszukujemy norm językowych, rozwiązujemy arkusze egzaminacyjne, dyskutujemy, żartujemy...
    A wszystko po to, by doskonalić sprawność językową.
    I choć wygląd pracowni nie sprawia, że wiedza sama wchodzi nam do głowy, to z pewnością przyjemniej jest rozwijać swoje umiejętności w takim miejscu.
    Jesteśmy bardzo wdzięczni RR za ufundowanie nam potrzebnych rzeczy do Kącika.
    Pragniemy również podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do uczynienia z pracowni nr 19 cudownego miejsca, którego mogą nam inni pozazdrościć.
    Dziękujemy p. Joannie Szczepkowskiej za pomoc finansową, dzięki której zakupiliśmy głośniki, materiały piśmiennicze i czajnik elektryczny.
    Dziękujemy p. Marzenie Zakrzewskiej za podarowanie nam pięknego bukietu kwiatów.
    Dziękujemy p. Małgorzacie Witkowskiej oraz p. Agnieszce Cieżkiej-Siedleckiej za pomoc w zakupach potrzebnych materiałów.
    Dziękujemy p. Adamowi Rudzińskiem za montaż mebli. Dziękujemy p. Grzegorzowi Sikorskiemu oraz p. Pawłowi Jankowskiemu za położenie fototapety.
    Cały post możemy podsumować zdaniem: "Cudownych Rodziców mamy."
    Członkowie Klubu Młodych Językoznawców z liderem grupy Pawłem Chmielewskim oraz opiekunem p. Anią Borkowską.
   • Projekt "Zaczarowane kolory w Trójce"

    Projekt "Zaczarowane kolory w Trójce"

    21.04.2023 18:11
    Galeria zdjęć->TUTAJ

    Kolory są nieodłącznym elementem naszego otoczenia. Wpływają na emocje, doznania, rozumienie świata i relacje z innymi. 17 kwietnia 2023 roku zakończyliśmy realizację projektu ,,Zaczarowane kolory w Trójce " sfinansowanego przez Radę Rodziców zgodnie z regulaminem Uczniowskiego Budżetu Obywatelskiego. Dzięki przyznanym funduszom zakupione zostały materiały plastyczne i papiernicze - farby, kredki, flamastry, pędzle , kolorowe papiery, balony, paletki do mieszania farb, kolorowanki XXL oraz kartonowe domki.

    Projekt był realizowany w oddziałach przedszkolnych.
    Głównym celem projektu było utrwalenie umiejętności rozpoznawania kolorów, rozwijanie umiejętności artystycznych oraz integracja dzieci podczas wspólnej zabawy.
    Realizując projekt dzieci bawiły się kolorami, mieszały je, nazywały i malowały.
    Koordynatorem projektu była Pani Edyta Chmielewska.
    Realizatorzy projektu: dzieci z oddziału O A z wychowawcą Edytą Chmielewską, dzieci z oddziału O B z wychowawcą Martą Szymańską oraz dzieci z OP z wychowawcą Aleksandrą Dembowską.
    Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.
   • Projekt "Mistrzyni Szymborska".

    Projekt "Mistrzyni Szymborska".

    08.03.2023 18:51

    "Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono". A o naszej szkole wiadomo, że jest otwarta na nowe wyzwania.
    Z przyjemnością więc przyłączamy się do projektu "Mistrzyni Szymborska". Czeka nas wiele niecodziennych, zabawnych, a jednocześnie refleksyjnych spotkań z poezją polskiej Noblistki.
    Razem z Mistrzynią uważamy, że ".. co nie do pomyślenia, jest do pomyślenia". Rozpoczynamy zatem z zapałem obchody Roku Szymborskiej.
    "Każdy przecież początek
    to tylko ciąg dalszy
    a księga zdarzeń
    zawsze otwarta w połowie".
    Panie Polonistki pozdrawiają wszystkich miłośników poezji Wisławy Szymborskiej.

   • "Kącik porad językowych"

    "Kącik porad językowych"

    09.03.2023 16:21

    KĄCIK PORAD JĘZYKOWYCH to kolejny projekt, w ramach Uczniowskiego Budżetu Obywatelskiego, który chcemy zrealizować z naszą Radą Rodziców i przy ich finansowym wsparciu.

    Zainspirowani pięknem i bogactwem języka polskiego w twórczości naszego wieszcza narodowego (w ROKU ROMANTYZMU nie może być inaczej) postanowiliśmy nagrać filmik promujący nasz projekt „Kącik porad językowych”, w którym chcemy rozwijać swoje polonistyczne umiejętności. I choć nie dorównamy mistrzostwu pióra A. Mickiewicza, zależy nam bardzo na pięknie i poprawności języka polskiego. Jesteśmy przekonani, że rozwijanie umiejętności w komfortowych warunkach - przy aromatycznej herbatce i pysznym ciasteczku - oraz przyjacielskiej atmosferze wyzwoli w nas chęć do samokształcenia. Zachęcamy zatem wszystkich: ZAGŁOSUJCIE na nasz projekt. My niebawem odejdziemy, niestety, z Trójki, a kącik pozostanie do Waszej dyspozycji.

    Uczniowie klasy VIII c z liderem grupy – Pawłem Chmielewskim oraz wychowawczynią – Anną Borkowską.

    Zapraszamy do obejrzenia nagrania na facebook'u szkoły.

   • "Korczakowska Aleja Klonów"

    "Korczakowska Aleja Klonów"

    09.03.2023 16:18

    KORCZAKOWSKA ALEJA KLONÓW to projekt, który chcemy zrealizować razem z naszą Radą Rodziców i przy ich finansowym wsparciu. To chyba pierwszy raz w historii szkoły Rada zapytała naszych uczniów i nauczycieli o pomysły na zagospodarowanie środków, którymi dysponuje. I tu zrodziła się myśl, żeby z tych środków sfinansować Korczakowską Aleję Klonów, która cudnie przyozdobi posesję przed budynkiem naszej szkoły - każdy kto nas w jakimkolwiek celu odwiedzi będzie mógł podziwiać naszą Aleję. O szczegółach projektu opowiedzą Wam w filmie Ala i Amelka.

    W nadchodzącym tygodniu na godzinach wychowawczych będziecie oddawać swoje głosy na jeden z trzech pomysłów, które wpłynęły do Rady Rodziców w ramach ich autorskiego projektu Uczniowski Budżet Obywatelski. Dziś prezentujemy pierwszy z nich i razem z grupą 0b "Słoneczka" prosimy - ZAGŁOSUJCIE na Korczakowską Aleję Klonów i z każdym rokiem cieszcie się tym, jak razem z Wami i na Waszych oczach rośnie i pięknieje.

    Agnieszka Cendrowska, Joanna Sątowska, Jacek Maculewicz.

    Zapraszamy do obejrzenia nagrania na facebook'u szkoły.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Janusza Korczaka w Nidzicy
   • ul. 1 Maja 42, 13-100 Nidzica
    Poland
   • (+48) 89-625-32-54
   • E-mail szkoły: sekretariat@sp3nidzica.edu.pl
   • E-mail dyrektora szkoły: dyrektor@sp3nidzica.edu.pl
   • E-mail wicedyrektora szkoły: wicedyrektor@sp3nidzica.edu.pl
   • Email administratora strony internetowej: kontakt@sp3nidzica.edu.pl
  • Logowanie