Osiągnięcia Uczniów


Osiągnięcia Uczniów w roku szkolnym 2016/2017

LAUREACI OLIMPUSA

21 marca 2017 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym OLIMPUS. Laureatami na poziomie szkoły podstawowej zostały: Alicja Kosobucka i Kinga Gnidzińska z kl.6c, na poziomie gimnazjum Adrian Meredyk (kl.1a) oraz Maria Majewska (kl.3c). Gratulujemy!


Olimpiada PCK 1 


WYNIKI KONKURSU ,, MAKS MATEMATYCZNY ?

9 marca 2017r.  6 uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Nidzicy brało po raz pierwszy udział w III edycji Internetowego Konkursu Matematycznego ,,Maks Matematyczny”. Jest to nowa i oryginalna koncepcja konkursu matematycznego, która wykorzystuje technologie informatyczne. Stanowi przede wszystkim rozrywkę umysłową w formie interaktywnych gier matematycznych. Ich rozwiązanie wymagało sprawności rachunkowej oraz umiejętności poszukiwania strategii i tworzenia algorytmów. Uczniowie ,,Trójki” odnieśli kolejne sukcesy.

Aleksander Ciężki z klasy 3 c (wychowawca – Bożena Wrotek) zajął 1 miejsce w województwie i 21 miejsce w kraju, uzyskując bardzo dobry wynik.

Natomiast Maria Malinowska z klasy 2a (wychowawca -Anna Godlewska) zdobyła dobry wynik. Pozostali uczniowie też zaprezentowali wysokie umiejętności. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy dalszych sukcesów. Zachęcamy  również  do wzięcia udziału w IV edycji już za rok.


                                          GMINNY KONKURS RECYTATORSKI

W kategorii klas 1. laureatami zostali: Szymon Gorczyca, kl.1a SP nr 3, 2.miejsce Jakub Kęcik,kl.1a SP nr 3 (uczniów przygotowała pani A.Gnidzińska) 3.miejsce Emilia Mariańska, klasa 1a SP nr 2 ( nauczyciel p.E Mariańska).

W kategorii klas 2 i 3: 1.miejsce Wiktoria Majowicz,kl.3c SP nr1 ( nauczyciel p.E.Sitarz), 2 miejsce Oliwia Kowalewicz, kl.3c SP nr3 , 3 .miejsce Ignacy Hojnacki, kl.3c SP nr 3 (uczniowie p.B.Wrotek)

Na poziomie klas 4-6: 1. miejsce Laura Jasińska 6c SP 1, 2. miejsce K. Gnidzińska 6c SP nr 3, (nauczyciel p.A.Borkowska) 3.miejsce Bianka Piotrowicz kl.6c SP nr1 (laureatki z SP nr 1 przygotowała p.M.Sobuń).


ALFIK HUMANISTYCZNY

Uczniowie nidzickiej Trójki już po raz kolejny przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu ?Alfik humanistyczny?, który jest organizowany w ramach programu ?Łowimy talenty?. Uczestnicy zmagali się z zawiłościami języka polskiego, z niełatwą gramatyką i często podstępną ortografią. Podjęli się też analizy i interpretacji tekstów literackich.

Okazało się, że język ojczysty nie ma przed nimi tajemnic, o czym świadczą wspaniałe wyniki. Aż pięciu uczniów zdobyło tytuł laureata. Są to: Natalia Śpiewak (kl.5c), Julia Wiśniewska (kl.6c), Adrian Meredyk (kl.1a gim.), Maria Majewska (kl.3c gim.). Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy.

Główna wygrana przypadła Natalii Skudynowskiej, uczennicy klasy 2c gimnazjum, która okazała się prawdziwą mistrzynią i zajęła pierwsze miejsce w kraju. Natalia swoją nagrodę odbierze dopiero w wakacje, bo jest nią tygodniowy pobyt na Obozie Talentów w Serpelicach nad Bugiem. Wszystkim gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów! Mamy nadzieję, że ?złowione talenty? wciąż będą podejmować intelektualne i twórcze wyzwania.


GMINNY KONKURS PLASTYCZNY

16 grudnia 2016r. rozstrzygnięto w ZS NR 2 gminny konkurs plastyczny pt. ,,Najpiękniejsza ozdoba choinkowa?Zadaniem uczestników konkursu było samodzielne wykonanie oryginalnej ozdoby na choinkę  z dowolnych materiałów. Wśród laureatów z naszej szkoły znaleźli się :

W kategorii klas I-III- Mateusz Łamejko z klasy 3c (wyróżnienie),

W kategorii klas IV-VI- Kinga Korpal z klasy 4b ( III miejsce)


GMINNY KONKURS PLASTYCZNY ,,PLUSZAKI – FUTRZAKI”

2 grudnia 2016r. rozstrzygnięto w ZS NR 1 gminny konkurs plastyczny pt. ,,Pluszaki – Futrzaki”.Zadaniem uczestników konkursu było samodzielne lub wspólnie z rodzicami wykonanie maskotki ? pluszaka  z dowolnych materiałów. Wśród laureatów znaleźli się uczniowie naszej szkoły:
II miejsce ? Oliwia Borzuta (Zespół Szkół nr 3 w Nidzicy)
III miejsce ? Roksana Świgoń (Zespół Szkół nr 3 w Nidzicy)
Wyróżnienie: Maja Stryjewska (Zespół Szkół nr 3 w Nidzicy)
Patrycja Meler (Zespół Szkół nr 3 w Nidzicy)

Serdecznie gratulujemy


LAUREATKA KONKURSU PLASTYCZNEGO  Narkotyki- jestem na NIE!

W trakcie XXII Przeglądu Małych Form Teatralnych, w dniu 17 listopada 2016 r. w sali rycerskiej nidzickiego zamku ogłoszono wyniki i zaprezentowano nagrodzone prace plastyczne na plakat promujący zdrowe życie wolne od narkotyków. Główną nagrodę GRAND PRIX w postaci aparatu fotograficznego Canon otrzymała uczennica naszej szkoły – Amira Abouheif , z klasy 4b szkoły podstawowej. Ponadto jej praca posłużyła jako projekt do plakatu promującego życie bez narkotyków i będzie on eksponowany przez najbliższy rok w placówkach oświatowych na terenie gminy Nidzica.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów artystycznych.

Jolanta Skwarska


                                                      Konkurs plastyczny ?Wysil się deko ? zrób misia eko?

W ramach obchodów XIII Światowego Dnia Pluszowego Misia Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Nidzicy ogłosiła konkurs plastyczny dla dzieci pt. ?Wysil się deko ? zrób misia eko?. Konkurs rozgrywany był w dwóch kategoriach wiekowych: klasy ?O? i grupy przedszkolne oraz w kategorii klas 1 ? 3 szkół podstawowych. 25 listopada w Sali Rycerskiej nidzickiego zamku odbyło się przedstawienie i wiele niespodzianek przygotowanych dla najmłodszych miłośników pluszowych misiów oraz uroczyste wręczenie nagród i ogłoszenie wyników konkursu. Wyróżnienie w kategorii klas 1-3 otrzymała nasza uczennica Oliwia Mielczarek z klasy 3 c .


Dzieci przemocy mówią NIE!

W ramach realizacji projektu „Dzieci w Gminie Nidzica przemocy mówią NIE”

pod patronatem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nidzicy

Zespole Szkół Nr 3 w Nidzicy zorganizowano działania profilaktyczne pod wspólnym hasłem: „Dzieci przemocy mówią NIE”.

Obejmowały one uczniów klas 4-6 szkoły podstawowej i klas I- III gimnazjum. Na przełomie X i XI organizowano dwa konkursy: plastyczny i fotograficzny. Za realizację konkursu plastycznego i przygotowanie wystawy pokonkursowej odpowiedzialna była grupa 15uczniów gimnazjum należących do szkolnego koła plastycznego pod opieką nauczyciela plastyki – J. Skwarskiej. Uczniowie wspólnie z opiekunem opracowali regulamin konkursu, przygotowali prezentację multimedialną na temat różnych form przemocy, która była pomocą dydaktyczną w pracy z uczniami klas podstawowych przy omawianiu problematyki prac plastycznych. Ponadto wykonali plakaty informujące, dokonali wyboru najlepszych prac. Następnie bardzo aktywnie brali udział w przygotowaniu wystawy pokonkursowej , która była uwieńczeniem całej akcji na terenie szkoły. Pod opieką p. Arkadiusza Pasymowskiego uczniowie gimnazjum przygotowywali prace konkursowe w formie fotografii.Wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe w postaci drobnych akcesoriów komputerowych( pendrive), kalkulatory, atrakcyjne przybory plastyczne i okolicznościowe dyplomy. Nagrody zakupiono ze środków finansowych przekazanych przez głównego koordynatora akcji MOPS w Nidzicy.

LAUREACI SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO:

SZKOŁA PODSTAWOWA:

I miejsce – Roksana Świgoń kl.6b

II miejsce- Michał Grzebski kl. 6c

III miejsce- Aleksander Skibiński kl. 4b

GIMNAZJUM:

I miejsce- Natalia Górnicka kl. 3b

II miejsce- Wiktoria Wróbel kl. 2a

III miejsce- nie przyznano

WYRÓŻNIENIA:

Miłosz Świgoń kl. 6b

Krystian Jabłoński kl.6b

Marta Kulikowska kl.6c

Martyna Krzywieńska kl. 5b

Mateusz Lachtara kl. 5b

Jednocześnie uczniowie mieli również okazje uczestniczyć w konkursie fotograficznym. Najciekawszą pracę przygotowała:

Zuzanna Kowalska kl. II C gimnazjum, która zajęła II miejsce na etapie gminnym.

Opracowali: Jolanta Skwarska,

Arkadiusz Pasymowski

Dane kontaktowe

Szkoła Podstawowa Nr 3
im. Janusza Korczaka
ul. 1-go Maja 42
13-100 Nidzica

tel. (89) 625 32 54
edu3nid@wp.pl

 

GODZINY PRZYJĘĆ

Sekretariat jest czynny:
poniedziałek - piątek:   0730-1530
 
Dyrektor Szkoły przyjmuje:
poniedziałek:   1300-1500
środa:              1500-1600

KOe dziennik

bip sp3