Uroczyste zakończenie Roku Szkolnego 2018/2019

19 czerwca 2019 roku był dniem przez wielu uczniów wyczekiwanym - rozpoczęły się upragnione wakacje. Cieszymy się z każdym z Was, kto z sukcesem skończył ten rok szkolny, a szczególnie gratulujemy wyróżnionym za  osiągnięcia i wyniki w nauce. Serdecznie gratulujemy również Rodzicom wyróżnionych uczniów.

Dla nas ten dzień był jednak przede wszystkim dniem, w którym musieliśmy pożegnać naszych gimnazjalistów i ósmoklasistów. Kochani, to Wy przez ostatnie lata budowaliście atmosferę naszej szkoły, a każdy z Was pozostawił w niej cząstkę siebie. Cząstkę, której ślad pozostanie tu na zawsze. Dziękujemy Wam za te wszystkie, wspólnie spędzone lata i życzymy, aby Wasze dalsze życie było przepełnione sukcesami i spełnianymi marzeniami. I wracajcie do nas, bo choć na balu śpiewaliśmy razem „To już minęło - ten klimat ten luz, ci wspaniali ludzie nie powrócą już”, to Wy naszych serc nigdy nie opuściliście. Dlatego wracajcie do nas jak najczęściej, bo drzwi tej szkoły zawsze będą dla Was otwarte, a my zawsze przywitamy Was z uśmiechem na twarzy i radością w sercu.

koniec roku

Prymus, Talent i Super Talent Roku

17 czerwca 2019 roku w hali widowiskowo-sportowej nidzickiego MOSiRu po raz kolejny zostały wręczone statuetki dla najwybitniejszych i najbardziej utalentowanych uczniów ze szkół gminy Nidzica. Na gali nie zabrakło oczywiście uczniów naszej szkoły.

Zaszczytny tytuł Prymus Roku otrzymali: Kinga Gnidzińska - I miejsce w XII edycji Ogólnopolskiej Ligi Mistrzów BRD i Adrian Meredyk - laureat Ogólnopolskiej Olimpiady WOS oraz Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej.

Tytuł Super Talent Roku otrzymała pierwsza w województwie i piąta w Polsce drużyna BRD w składzie: Wiktoria Wiśniewska, Kinga Gnidzińska i Michał Grzebski.

Zaszczytny tytuł Talent Roku otrzymała również nasza młodsza drużyna BRD, która idzie w ślad za starszymi kolegami (dziś są już wicemistrzami województwa): Olga Pietrowicz, Roksana Chmielińska, Aleksander Ciężki i Marcel Wiśniewski.

Za wybitne osiągnięcia sportowe statuetką Talent Roku uhonorowany został autor koszykarskich SUPERSUKCESÓW Maksymilian Tański oraz dwie drużyny koszykówki: żeńska (wicemistrzynie województwa w Street Ball) w składzie: Wiktoria Wiśniewska, Marika Owsianka, Alicja Kosobucka, Kinga Barańska i drużyna chłopców: Tymoteusz Tański, Maksymilian Tański, Szymon Prusinowski, Szymon Czyżewski, Dorian Strzelecki, Michał Grzebski, Paweł Polinkiewicz, Kacper Sinkowski, Hubert Kwiecień, Paweł Wojciechowski.

Tytuł Talent Roku za osiągnięcia sportowe otrzymała również Olga Pietrowicz - wicemistrzyni województwa w biegach przełajowych. Za osiągnięcia w naukach ścisłych statuetką Talent Roku nagrodzeni zostali tegoroczni laureaci konkursu Olimpus: Sandra Chmielińska, Kinga Renkel, Marta Kulikowska, Michał Powroźnik, Szymon Grzebski.

Wszystkim nagrodzonym, ich rodzicom i nauczycielom prowadzącym

z całego serca GRATULUJEMY !!!

prymus

Uczniowie klasy trzeciej w Gietrzwałdzie

16 czerwca 2019 roku dzieci z 3 klasy przeżywały Uroczystość Komunii św. Swoją wdzięczność za ten Wielki Dar, jakim jest Jezus Eucharystyczny, wyraziły następnego dnia podczas pielgrzymki do Gietrzwałdu. Wizytę w tym szczególnie wybranym przez Maryję miejscu rozpoczęła Msza św. celebrowana przez ks. Adama Turka. W miejscu objawień wysłuchaliśmy historii, która miała miejsce 142 lata temu. Dwóm dziewczynkom, przygotowującym się do Komunii – Basi i Justynce, objawiła się Maryja. Tu Matka Boża w języku polskim prosiła o modlitwę różańcową. Następnie pomaszerowaliśmy do Źródełka, z którego pielgrzymi czerpią wodę w nadziei na uleczenie swoich chorób. Przeszliśmy Drogę Krzyżową, ofiarowując swój trud za nas samych, naszych kochanych rodziców, rodzeństwo, nauczycieli, księdza. W końcu przyszedł czas na wspólne zabawy, ognisko oraz zakup pamiątek. Szczęśliwi i pełni wrażeń  wróciliśmy do domu.

Marzena Świderska, Agnieszka Gnidzińska

Gietrzwałd

Informacja dla uczniów !

Szanowni Uczniowie !

Zgodnie z decyzją Ministra Edukacji Narodowej została ogłoszona rekrutacja do czwartej kadencji Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej.

Możliwość swobodnego wyrażania własnych poglądów przez dzieci i młodzież w sprawach bezpośrednio ich dotyczących ma istotne znaczenie. Rada jest organem pomocniczym ministra. Do jej zadań należy m.in. opiniowanie projektów dokumentów opracowywanych w ministerstwie, odnoszących się do spraw dzieci i młodzieży oraz przedstawianie własnych propozycji zmian w edukacji.

Do Rady kandydować mogą uczniowie szkół znajdujących się na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, którzy ukończyli 13 rok życia oraz absolwenci tych szkół, którzy do dnia 31 lipca br. nie ukończą 21 roku życia.

Szczegóły dotyczące rekrutacji znajdują się w komunikacie na stronie internetowej ministerstwa:

link: https://www.gov.pl/web/edukacja/men-oglasza-nabor-do-rady-dzieci-i-mlodziezy

Biuro Organizacyjne

Turniej Piłki Nożnej z okazji 40 - lecia Szkoły Podstawowej nr 3 w Nidzicy

14.06.2019 r. odbył się turniej piłki nożnej z okazji 40-lecia Szkoły Podstawowej nr 3 w Nidzicy. Pogoda dopisała, a w turnieju wzięło udział 5 drużyn, które grały systemem rozgrywek każdy z każdym. Turniej odbył się  w przyjaznej atmosferze i duchu sportowej rywalizacji, a nad prawidłowym przebiegiem gier czuwał sędzia pan Patryk Zaręba. Każda drużyna otrzymała dyplom, puchar i statuetkę dla najlepszego zawodnika. Po  zakończonej rywalizacji uczestnicy turnieju mogli się posilić kiełbaską z grilla.

Dziękujemy instytucjom i osobom, które okazały wsparcie przy organizacji turnieju: Hurtownia Budowlana MAZUR, Hurtownia Budowlana REMONT, PSS Społem Nidzica, Przemysław Opalach, Stowarzyszenie OLD BOYS Nidzica, Drukarnia M&K, Przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa Publicznego, Ochrony Przeciwpożarowej oraz Ochrony Środowiska Pan Andrzej Ruś.

ORGANIZATORZY:

Paweł Jankowski, Bartosz Kaczmarczyk