Janusz Korczak - Patron naszej szkoły

07 czerwca 2020

Gdyby nie związane z epidemią obostrzenia obchodzilibyśmy w maju święto naszej szkoły - Szkoły Podstawowej nr 3 im. Janusza Korczaka.

Każdy zna to nazwisko, ale niewielu potrafi powiedzieć o nim więcej. A opowiadanie o Korczaku łączy się nierozerwalnie z tematyką, która jest wyjątkowo trudna – z wojną, cierpieniem, nietolerancją, ale również z przestrzeganiem praw dziecka, odpowiedzialnością za drugiego człowieka.

Według pedagog Marii Grzegorzewskiej, Janusz Korczak był wychowawcą niezwykłym. Wyzwalał prawdę już samą swoją obecnością. Każdy, kto przebywał w jego obecności, czuł się sobą. Przy nim tęskniło się za czystością i prostotą jego myśli, które niosły ludziom jego pełne zadumy dobre oczy. Ogromną popularnością cieszyły się jego audycje radiowe i książki, które pisał: „Król Maciuś I”, „Jak kochać dziecko”.

Posłuchajcie piosenki o Starym Doktorze, jak o nim mawiano. Posłuchajcie i obejrzyjcie prezentację o tym, który budził w dzieciach miłość i niósł im nadzieję:  https://tiny.pl/79bmj

j korczak

edu3nid@wp.pl