Janusz Korczak - Patron naszej szkoły

Janusz Korczak - Patron naszej szkoły
07 czerwca 2020

       Gdyby nie związane z epidemią obostrzenia obchodzilibyśmy w maju święto naszej szkoły - Szkoły Podstawowej nr 3 im. Janusza Korczaka.

     Każdy zna to nazwisko, ale niewielu potrafi powiedzieć o nim więcej. A opowiadanie o Korczaku łączy się nierozerwalnie z tematyką, która jest wyjątkowo trudna – z wojną, cierpieniem, nietolerancją, ale również z przestrzeganiem praw dziecka, odpowiedzialnością za drugiego człowieka.

     Według pedagog Marii Grzegorzewskiej, Janusz Korczak był wychowawcą niezwykłym. Wyzwalał prawdę już samą swoją obecnością. Każdy, kto przebywał w jego obecności, czuł się sobą. Przy nim tęskniło się za czystością i prostotą jego myśli, które niosły ludziom jego pełne zadumy dobre oczy. Ogromną popularnością cieszyły się jego audycje radiowe i książki, które pisał: „Król Maciuś I”, „Jak kochać dziecko”.

      Posłuchajcie piosenki o Starym Doktorze, jak o nim mawiano. Posłuchajcie i obejrzyjcie prezentację o tym, który budził w dzieciach miłość i niósł im nadzieję:  https://tiny.pl/79bmj

j korczak

 

 

Dane kontaktowe

Szkoła Podstawowa Nr 3
im. Janusza Korczaka
ul. 1-go Maja 42
13-100 Nidzica

tel. (89) 625 32 54
edu3nid@wp.pl

 

GODZINY PRZYJĘĆ

Sekretariat jest czynny:
poniedziałek - piątek:   0730-1530
 
Dyrektor Szkoły przyjmuje:
poniedziałek:   1300-1500
środa:              1500-1600

KOe dziennik

bip sp3