Uczniowie klasy trzeciej w Gietrzwałdzie

25 czerwca 2019

16 czerwca 2019 roku dzieci z 3 klasy przeżywały Uroczystość Komunii św. Swoją wdzięczność za ten Wielki Dar, jakim jest Jezus Eucharystyczny, wyraziły następnego dnia podczas pielgrzymki do Gietrzwałdu. Wizytę w tym szczególnie wybranym przez Maryję miejscu rozpoczęła Msza św. celebrowana przez ks. Adama Turka. W miejscu objawień wysłuchaliśmy historii, która miała miejsce 142 lata temu. Dwóm dziewczynkom, przygotowującym się do Komunii – Basi i Justynce, objawiła się Maryja. Tu Matka Boża w języku polskim prosiła o modlitwę różańcową. Następnie pomaszerowaliśmy do Źródełka, z którego pielgrzymi czerpią wodę w nadziei na uleczenie swoich chorób. Przeszliśmy Drogę Krzyżową, ofiarowując swój trud za nas samych, naszych kochanych rodziców, rodzeństwo, nauczycieli, księdza. W końcu przyszedł czas na wspólne zabawy, ognisko oraz zakup pamiątek. Szczęśliwi i pełni wrażeń  wróciliśmy do domu.

Marzena Świderska, Agnieszka Gnidzińska

Gietrzwałd