Nidzicka „Trójka” V miejsce w Finale Krajowym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Nidzicka „Trójka” V miejsce w Finale Krajowym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
17 czerwca 2019

      Drużyna Szkoły Podstawowej nr 3 w Nidzicy w składzie: Wiktoria Wiśniewska, Kinga Gnidzińska i Michał Grzebski zajęła V miejsce drużynowo w Finale Krajowym Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

      Michał Grzebski wywalczył III miejsce w klasyfikacji indywidualnej. Opiekunem drużyny był pan Jacek Gnidziński. Warto podkreślić, że od 2003 roku był to XV finał krajowy, w którym uczniowie „Trójki” reprezentują województwo warmińsko - mazurskie, wygrywając po drodze etapy powiatowe i wojewódzkie. Nie ulega wątpliwości, że nidzicka „Trójka” jest liderem wśród drużyn szkolnych w naszym województwie oraz jedną z czołowych szkół w Polsce w dziedzinie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

        W dniach 4 - 6 czerwca w Mikluszowicach, w województwie małopolskim, w powiecie bocheńskim odbywał się tegoroczny 42 Finał Krajowy Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Drużyna w wyżej wymienionym składzie zdobyła V miejsce w kategorii starszej (dzieci powyżej 12 lat i III klasy gimnazjum). Tegoroczny finał był bardzo trudny, a do VII miejsca różnice między drużynami były minimalne. Nigdy tak mało punktów nie brakowało do najwyższego miejsca na podium. Wspaniałe V miejsce w kraju drużynowo, po zaciętej rywalizacji w gronie najlepszych, wywołało u Wiktorii, Kingi i Michała sportową radość i smutek, że po raz ostatni mogą uczestniczyć w tym turnieju. Doskonałe trzecie miejsce Michała w klasyfikacji indywidualnej rozpromieniło twarze naszej drużyny. Sposób, w jaki uczniowie rywalizowali z najlepszymi w kraju, wywołuje dumę i zachwyt, bo przecież nie chodzi tylko o zwycięstwo w Ogólnopolskim Turnieju, ale przede wszystkim o wiedzę, umiejętności i pasję, jaką zyskali dzięki przygodzie z BRD.

Serdecznie GRATULUJEMY !!!

Opiekun drużyny: Jacek Gnidziński

Zobacz zdjęcia w galerii

D971BB71 96E6 4715 8874 BBDEF8C4C472

 

Dane kontaktowe

Szkoła Podstawowa Nr 3
im. Janusza Korczaka
ul. 1-go Maja 42
13-100 Nidzica

tel. (89) 625 32 54
edu3nid@wp.pl

 

GODZINY PRZYJĘĆ

Sekretariat jest czynny:
poniedziałek - piątek:   0730-1530
 
Dyrektor Szkoły przyjmuje:
poniedziałek:   1300-1500
środa:              1500-1600

KOe dziennik

bip sp3