Wielka Tatrzańska Przygoda

12 maja 2019

Po niemal całym roku wytężonej pracy nadszedł czas na chwilę relaksu. Uczniowie klas 8 a, 8 c i 3 b gimnazjum po stresie egzaminacyjnym odpoczywali, odkrywając piękno zaśnieżonych, polskich Tatr. Zamieszkali w Dunajeckim Dworku, a każdy z bardzo szybko mijających dni przepełniony był atrakcjami. Wśród nich znalazła się Kopalnia Soli w Wieliczce, Wielka Krokiew oraz perełka Zakopanego, czyli Krupówki. Uczniowie odwiedzili również Izbę Regionalną w Murzasichle, gdzie byli gośćmi górala z rodu Gąsieniców, który uraczył ich pełnymi swady i pikanterii opowieściami o mieszkańcach tego regionu.  Była to cudowna lekcja o regionie i folklorze Tatr. Odkrywali również Szlaki Sabały i Janosika. Zaczęli od Doliny Kościeliskiej. Trzeciego dnia tatrzańskim szlakiem doszli na Rusinową Polanę. Odwiedzili również  Kaplicę Matki Bożej Jaworzyńskiej Królowej Tatr, a po ciężkim dniu pojechali na Termy w Białym Dunajcu. Ostatni dzień był również pełen wrażeń i emocji. Uczniowie spędzili go w Energylandii. Mimo niesprzyjającej pogody bawili się świetnie. Największą atrakcją dla większości był MEGACOASTER HYPERION (najwyższa i druga najszybsza kolejka górska w Europie). Tylko najodważniejsi tam weszli. Po ok. 6 godzinach zabawy w Parku Rozrywki nadszedł czas na powrót. Na koniec podróży uczniowie napisali wiersz w podziękowaniu dla kierowców, głównego organizatora wycieczki Pana Jacka Gnidzińskiego oraz dla pani Ani Borkowskiej, Beaty Rudzińskiej i Marzeny Świderskiej.

Partie gór pokryte śniegiem, szczyty spowite lekką mgiełką, dodającą im niepowtarzalnego uroku, przepiękne krajobrazy… ten obraz zapamiętają uczniowie  na zawsze.

59668560 1081337862065629 1156376642587721728 o