05 kwietnia 2019

W związku z zaplanowanym od dnia 8 kwietnia 2019 r. strajkiem nauczycieli informuję, że mogą wystąpić utrudnienia w pracy naszych placówek oświatowych . Ze wstępnych danych wynika, że skala strajku w placówkach obejmie większość pracowników oświaty. Szkoły i przedszkola będą czynne, a dzieci i młodzież zostaną objęte opieką. Rodzicom, którzy zorganizują opiekę nad swoimi dziećmi z góry dziękuję za wyrozumiałość, natomiast pozostałe dzieci mają zapewnioną opiekę w naszych placówkach. Ponadto informuję, że popieram postulaty nauczycieli związane ze wzrostem wynagrodzeń. Wspólnie pomóżmy tej grupie zawodowej wyegzekwować godziwe wynagrodzenie, bez ich oceniania ale z poszanowaniem ich prawa do strajku. Zapewniam, że zrobimy wszystko aby nie wystąpiły niewygodne sytuacje dla rodziców i uczniów.

Burmistrz Nidzicy

Jacek Kosmala