18, 19 marca - Rekolekcje Wielkopostne

18, 19 marca - Rekolekcje Wielkopostne
20 marca 2019

      Podczas rekolekcji wielkopostnych gościliśmy w murach naszej szkoły rozśpiewane i roztańczone Siostry Misjonarki św. Rodziny z Chełmna.  

        Pierwszego dnia, podczas Koncertu Piosenki Religijnej, był z nami również działający przy parafii św. Wojciecha zespół Sursum Corda, a także Chór Szkoły Podstawowej nr 2 pod opieką Pana Marcina Bąkowskiego. Nie zawiodły też nasze rozśpiewane uczennice – Julia Bandurska, Klaudia Rólka, Alicja Dymarska, Karolina Szulczak, Kamila Wojciechowska, Wiktoria Wiśniewska i Marika Owsianka. Koncert rozpoczął Ksiądz Adam Turek, słowami: „Kto śpiewa, dwa razy się modli". Wszyscy razem, śpiewem i tańcem chwaliliśmy Pana. Cieszymy się, że mogliśmy zaśpiewać razem z Wami i w pieśniach wspólnie przeżywać radość, która płynie z wychwalania Dobra.

        Koncert połączony był z prezentacją, przygotowaną przez uczniów klasy 8 c - uczniowie nakręcili krótki film, który niósł ze sobą ich odpowiedź na pytanie „Kim jest Jezus ?”. 

       Kolejny dzień rekolekcji również spędziliśmy w towarzystwie Sióstr Misjonarek Św. Rodziny. Siostry, poprzez słowo, śpiew i pantomimę trafiły ze swą nauką prosto do serc dzieci i młodzieży, o czym może świadczyć ogromne zaangażowanie naszych wychowanków. Jesteśmy bardzo wdzięczni za wspaniałą atmosferę i nieocenioną lekcję miłości.

      Dziękujemy również Rodzicom  za przygotowanie słodkiego poczęstunku dla naszych Gości.

      Nad całością czuwał Proboszcz Parafii Bł. Bolesławy Lament - Ksiądz Adam Turek, któremu dziękujemy za duchową opiekę i wsparcie.


Szkolne koordynatorki - Marzena Świderska, Ania Borkowska
dekoracje - Jola Skwarska
Tekst - Joanna Sątowska
Przygotowanie muzyczne - Jacek Maculewicz

      Dziękujemy Archidiecezji Warmińskiej i redakcji "Gościa Niedzielnego" za uwagę poświęconą naszej szkole.

http://archwarmia.pl/aktualnosci/wielkopostne-rekolekcje-muzycznie/?fbclid=IwAR3zZAbIdtCt2tH4qAo_wv-Mi1zFNFIS9JJJcw29LXDI776L0Y8CUsV3wdo

Zobacz zdjęcia w galerii

REK 2

Dane kontaktowe

Szkoła Podstawowa Nr 3
im. Janusza Korczaka
ul. 1-go Maja 42
13-100 Nidzica

tel. (89) 625 32 54

GODZINY PRZYJĘĆ

Sekretariat jest czynny:
poniedziałek - piątek:   0730-1530
 
Dyrektor Szkoły przyjmuje:
poniedziałek:   1300-1500
środa:              1500-1600

KOe dziennik

bip sp3