Podwójne podium dla „Trójki” w Ogólnopolskiej Lidze Mistrzów BRD 2019

10 marca 2019

Aż 23 drużyny z 8 województw przyjechały do Jesionowa i Przelewic (województwo zachodniopomorskie) by rywalizować w XII edycji Ogólnopolskiej Ligi Mistrzów BRD. Drużyny z Koluszek, Stronia, Czarnej, Zakrzowa, Kędzierzyna Koźle, Krasnegostawu, Przelewic oraz Nidzicy należą do ścisłej czołówki w kraju. Są to drużyny, które kilka miesięcy temu były Finalistami Mistrzostw Polski BRD w Przelewicach.

Bardzo cieszy nas fakt, że w tak doborowej stawce drużyny Szkoły Podstawowej nr 3 w Nidzicy mogą poszczycić się wysokim sukcesem sportowym. Zwyciężając w pierwszym turnieju i zajmując trzecie miejsce w drugim, zapewniliśmy sobie trzecie miejsce w klasyfikacji końcowej (kat. starsza szkół podstawowych). Rewelacyjnie spisała się nasza druga drużyna, która dopiero wkracza w świat BRD. Pierwszego dnia zajęła drugie miejsce, a w drugim trzecie. W klasyfikacji końcowej zajęliśmy również trzecie miejsce. Nasi zawodnicy rywalizowali dzielnie w każdym turnieju zostawiając na parkiecie krople potu oraz łez. Zdobyli pierwsze medale i puchary BRD.

Skład drużyny Szkoły Podstawowej nr 3 w Nidzicy (kat. młodsza)

Olga Pietrowicz, Szymon Grzebski, Filip Polinkiewicz, Aleksander Ciężki, Maciej Jankowski, Marcel Wiśniewski

Opiekun: Jacek Gnidziński

Skład drużyny Szkoły Podstawowej nr 3 w Nidzicy (kat. starsza)

Kinga Gnidzińska, Wiktoria Wiśniewska, Michał Grzebski, Kinga Barańska, Szymon Czyżewski.

Opiekun: Jacek Gnidziński

Patronat honorowy nad zawodami objął Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz oraz Zachodniopomorski Kurator Oświaty Magdalena Zarębska-Kulesza.

53365775 1045118305687585 5357627180958351360 o